Autor:redakcja
  25.07.2022 godz. 13:35

Mateusz Bieniek: zagraliśmy naprawdę dobrze


- Zagraliśmy dzisiaj naprawdę dobrze powiedział środkowy reprezentacji Polski Mateusz Bieniek, po zwycięstwie w Bolonii nad Włochami 3:0 (25:16, 25:23, 25:20 w meczu o brązowy medal Ligi Narodów. Biało-czerwoni po raz trzeci stanęli na podium tych rozgrywek. Przed rokiem byli na drugim, a w 2019 na trzecim miejscu.

W półfinale Polska przegrała z USA 0:3. - Po tej porażce wróciliśmy, żeby zagrać i zaprezentować dobrą siatkówkę i jesteśmy naprawdę bardzo szczęśliwi - kontynuował Mateusz Bieniek. W niedzielę moja dyspozycja była na dobrym poziomie i jestem zadowolony, bo w ważnym momencie mogłem zrobić coś ekstra. To było dla mnie ważne, ale najważniejsze było to, że wygraliśmy.

Po powrocie do Polski kadrowicze otrzymają siedem dni wolnego. - Potem zaczniemy przygotowania do mistrzostw świata i to jest nasz kolejny cel - podkreślił Mateusz Bieniek. Polska będzie ze Słowenią współgospodarzem czempionatu, a w jego dwóch ostatnich edycjach - 2014 i 2018 - biało-czerwoni zdobyli złote medale.

Ze złotego medalu Siatkarskiej Ligi Narodów cieszyli się siatkarze Francji. W ich szeregach zobaczyliśmy wielu graczy znanych z występów na boiskach PlusLigi. Jednym z nich jest Antoine Brizard.- Tak bardzo lubimy być razem na boisku. Myślę, że to widać... Jesteśmy bardzo blisko poza boiskiem i to jest klucz do sukcesów. Kiedy zaczynamy bawić się tą energią i tą chemią, trudno nas powstrzymać - powiedział.

W meczu o złoty medal Francja pokonała USA 3:2 (25:16, 25:19, 15:25, 21:25, 15:10). Tradycyjnie po zakończeniu rywalizacji wybrano najlepszą drużynę turnieju. Pierwszym środkowym został Mateusz Bieniek, a drugim - David Smith, zawodnik Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Obok nich wyróżniono Micaha Christensona, Jeana Patry, Trevora Clevenota (Jastrzębski Węgiel), Earvina Ngapetha (MVP) i Jenię Grebennikowa.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...
...

Newsletter

Sponsor tytularny
Sponsor
Multiagencja Unilink - najlepsze ubezpieczenia OC/AC
Sponsorzy
partnerzy medialni
partnerzy