Ranking MVP
| Zawodnik | Liczba MVP | ||
|---|---|---|---|
| 1 | ![]() | Artur Szalpuk | 7 |
| 1 | ![]() | Wilfredo Leon Venero | 7 |
| 1 | ![]() | Bartosz Kwolek | 7 |
| 1 | ![]() | Moritz Karlitzek | 7 |
| 5 | ![]() | Mateusz Malinowski | 6 |
Ranking punktujących
| Zawodnik | Mecze | Sety | Punkty | Pkt na set | Bilans | Bilans na set | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | ![]() | Kamil Rychlicki | 29 | 128 | 587 | 4,59 | 403 | 3,15 |
| 2 | ![]() | Wilfredo Leon Venero | 33 | 129 | 542 | 4,20 | 288 | 2,23 |
| 3 | ![]() | Patrik Indra | 25 | 100 | 494 | 4,94 | 332 | 3,32 |
| 4 | ![]() | Aaron Russell | 35 | 122 | 486 | 3,98 | 272 | 2,23 |
| 5 | ![]() | Bartosz Filipiak | 26 | 103 | 477 | 4,63 | 288 | 2,80 |
Ranking atakujących
| Zawodnik | Mecze | Sety | Liczba | Punkty | Punkty na set | Błąd | Błędy na set | Eff% | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | ![]() | Kamil Rychlicki | 29 | 128 | 1041 | 515 | 4,02 | 53 | 0,41 | 36,41% |
| 2 | ![]() | Patrik Indra | 25 | 100 | 851 | 451 | 4,51 | 34 | 0,34 | 39,25% |
| 3 | ![]() | Wilfredo Leon Venero | 33 | 129 | 873 | 432 | 3,35 | 47 | 0,36 | 35,51% |
| 4 | ![]() | Aaron Russell | 35 | 122 | 831 | 418 | 3,43 | 63 | 0,52 | 38,15% |
| 5 | ![]() | Bartosz Filipiak | 26 | 103 | 875 | 414 | 4,02 | 78 | 0,76 | 28,80% |
Ranking blokujących
| Zawodnik | Mecze | Sety | Pkt blokiem | Pkt blokiem na set | Wyblok | Wyblok na set | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | ![]() | Aleks Grozdanov | 34 | 132 | 92 | 0,70 | 96 | 0,73 |
| 2 | ![]() | Bartłomiej Lemański | 31 | 119 | 74 | 0,62 | 51 | 0,43 |
| 3 | ![]() | Danny Demyanenko | 33 | 119 | 70 | 0,59 | 91 | 0,76 |
| 4 | ![]() | Łukasz Usowicz | 28 | 102 | 65 | 0,64 | 73 | 0,72 |
| 5 | ![]() | Szymon Jakubiszak | 27 | 120 | 60 | 0,50 | 89 | 0,74 |
Ranking zagrywających
| Zawodnik | Mecze | Sety | Liczba | As | Asy na set | Błędy | Błędy na set | Eff% | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | ![]() | Wilfredo Leon Venero | 33 | 129 | 522 | 66 | 0,51 | 155 | 1,20 | -12,64% |
| 2 | ![]() | Moritz Karlitzek | 27 | 105 | 411 | 59 | 0,56 | 134 | 1,28 | -15,09% |
| 3 | ![]() | Mateusz Bieniek | 35 | 127 | 506 | 53 | 0,42 | 80 | 0,63 | 0,00% |
| 4 | ![]() | Fynnian McCarthy | 34 | 125 | 482 | 42 | 0,34 | 127 | 1,02 | -13,69% |
| 4 | ![]() | Bartosz Bednorz | 30 | 102 | 438 | 42 | 0,41 | 91 | 0,89 | -5,71% |
Ranking przyjmujących
| Zawodnik | Mecze | Sety | Liczba | poz% | perf% | Eff% | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | ![]() | Kazuma Sonae | 24 | 89 | 356 | 61,24% | 33,99% | 51,12% |
| 2 | ![]() | Bartosz Firszt | 22 | 43 | 175 | 54,86% | 21,71% | 44,00% |
| 3 | ![]() | Mathis Henno | 25 | 98 | 669 | 51,87% | 21,82% | 41,70% |
| 4 | ![]() | Kévin Tillie | 34 | 120 | 647 | 50,54% | 26,89% | 40,80% |
| 5 | ![]() | Maksymilian Granieczny | 23 | 87 | 379 | 49,08% | 25,33% | 34,83% |
Ranking broniących
| Zawodnik | Mecze | Sety | Obrony | Obrony na set | ||
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | ![]() | Jakub Popiwczak | 36 | 130 | 303 | 2,33 |
| 2 | ![]() | Jakub Ciunajtis | 29 | 114 | 278 | 2,44 |
| 3 | ![]() | Damian Wojtaszek | 35 | 129 | 270 | 2,09 |
| 4 | ![]() | Voitto Köykkä | 26 | 105 | 232 | 2,21 |
| 5 | ![]() | Jan Firlej | 35 | 129 | 215 | 1,67 |
W rankingach można wybrać poszczególny sezon lub rankingi wszech czasów PlusLigi (od sezonu 2000/01). W przypadku rankingu najlepiej przyjmujących włączyliśmy dodatkowe kryteria: by zaliczyć statystyki przyjęcia, zawodnik musi zagrać co najmniej w 30 procentach meczów swojej drużyny, a stosunek sumy przyjęć do rozegranych setów być większy od 3. To ma zapobiec sytuacji, by w rankingu przyjmujących brylowali gracze, którzy np. przyjęli w danym sezonie tylko kilka piłek, a zrobili to z bardzo wysoką skutecznością (np. środkowi bloku).
Przy rankingach trzeba pamiętać, że statystyki z naszego cyfrowego archiwum dla sezonów 2000/01 – 2007/08 są mniej szczegółowe od tych współczesnych. W starszych sezonach posiadamy tylko łączne dane, bez rozbicia na poszczególne mecze. Dodatkowo informujemy, że mamy dane statystyczne dotyczące liczby zdobytych punktów, punktowych bloków, zagrywek itd tylko dla tych graczy, którzy byli uwzględniani w rankingach danych specjalności (najczęściej od 40 do 80 graczy z najlepszym wynikiem w sezonie). To ma wpływ na pozostałe informacje na stronie.
Poza tym w przypadku punktowych bloków w dawnym systemie statystycznym inaczej zapisywano zdobycz punktową. Za potrójny blok była 1/3 pkt, za podwójny 1/2, za pojedynczy – punkt. W takich przypadkach zaokrąglaliśmy graczom zdobycz punktową w górę.




























