Autor:https://treflgdansk.pl, redakcja
  16.05.2023 godz. 13:02

Luke Perry żegna się z Treflem Gdańsk


Libero Luke Perry odchodzi z Trefla Gdańsk. Jeden z najlepszych libero w PlusLidze występował w gdańskim klubie przez jeden sezon.

- Luke już od pierwszego meczu przez całe rozgrywki konsekwentnie pokazywał, że jest jednym z najlepszych zawodników w lidze. Bardzo się cieszę, że to właśnie my sprowadziliśmy go z powrotem do Polski, po dwóch latach we Francji. Bardzo dziękujemy Luke’owi za te wszystkie fantastyczne obrony, którymi cieszył kibiców, a także ponadprzeciętną skuteczność w przyjęciu – mówi Dariusz Gadomski, prezes Trefla.

Australijczyk z Treflem Gdańsk związał się przed sezonem 2022/2023. Wcześniej występował już w Polsce – w latach 2018-2020 w Asseco Resovii Rzeszów – ale przeniósł się do Francji. Rok temu wrócił. Już od pierwszego meczu w barwach Trefla zbierał bardzo pozytywne opinie, popisując się efektownymi obronami i niezwykłą skutecznością w przyjęciu. Perry wystąpił we wszystkich 35 ligowych meczach gdańszczan, a czterokrotnie został wyróżniony statuetką MVP. Wielokrotnie był wybierany także do drużyny kolejek PlusLigi.

- Bardzo dziękujemy Luke’owi za miniony sezon, świetną grę, a także jego australijskie pozytywne podejście do codziennej pracy treningowej.  Jest to jeden z dwóch zawodników, z którymi się rozstajemy po tych rozgrywkach. Luke po tak fantastycznym sezonie miał bardzo dużo ofert i rozumiemy, że chciał wykorzystać możliwości, które się pojawiły. Chciałbym jednak też podkreślić, że bardzo się cieszę, że to właśnie my sprowadziliśmy go z powrotem do Polski i że przez te ostatnie miesiące mógł zachwycać kibiców grając w szeregach „gdańskich lwów” – dodaje prezes Gadomski.

Przypomnijmy, że Trefl Gdańsk wcześniej pożegnał Bartłomieja Bołądzia.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...
...
...