Ślepsk Malow Suwałki wkracza do Europy!
W sezonie 2026/2027 Ślepsk Malow Suwałki przystąpi do rozgrywek europejskich na poziomie Pucharu Challenge (CEV Challenge Cup).
W komunikacie Ślepska Malow czytami, że decyzja o przystąpieniu do rozgrywek europejskich została podjęta z pełnym przekonaniem o gotowości klubu do podejmowania kolejnych wyzwań sportowych. Wykorzystując nadarzającą się sposobność startu, zarząd klubu uznał, że to właściwy moment na sprawdzenie się w rywalizacji międzynarodowej. Biało-niebiescy zapiszą tym samym nowy rozdział w sportowej historii Suwałk.
Europejskie ambicje i nowe wyzwania
Udział w rozgrywkach Pucharu Challenge wynika przede wszystkim z dążenia do konfrontacji na nowej płaszczyźnie sportowej. Rywalizacja z zespołami z różnych części kontynentu to okazja do zdobycia cennego doświadczenia oraz zaistnienia na nowych rynkach. Równie istotna jest dla nas możliwość zaprezentowania europejskiemu środowisku siatkarskiemu tego, co stanowi naszą największą wartość, wyjątkowej atmosfery Hali Sportowo-Widowiskowej „Suwałki Arena" oraz unikalnego środowiska zbudowanego wokół klubu. Perspektywa rywalizacji o europejskie trofeum stanowi dodatkowo silną motywację do wytężonej pracy treningowej, co powinno przełożyć się na lepszą dyspozycję w sezonie 2026/2027 w PlusLidze. Start w Pucharze Challenge niesie również wymierną wartość marketingową i wizerunkową.
- To dla naszego klubu, wspierający nas partnerów, dla Suwałk, województwa podlaskiego i przede wszystkim dla naszych niezastąpionych kibiców chwila, na którą po cichu wszyscy czekaliśmy. Gra w europejskich pucharach to nie tylko prestiż, ale też piękna nagroda za lata ciężkiej pracy, za każdy wylany na parkiecie pot i za każdą chwilę zwątpienia, którą wspólnie przezwyciężyliśmy. Kiedy pojawiła się ta szansa, nie wahaliśmy się ani chwili. Chcemy pokazać Europie nasze suwalskie serce do walki. Wierzę, że nasza hala wypełni się po brzegi, a każdy rozegrany mecz wywoła u nas wszystkich ogromne dreszcze emocji. Zapraszam wszystkich kibiców biało-niebieskich, bądźcie w tej historycznej podróży razem z nami, bo bez Was ten krok po prostu nie miałby sensu.” - mówi Wojciech Winnik, prezes klubu.
Warto przypomnieć, że w ostatnich latach polskie zespoły wyznaczają poziom tych rozgrywek, regularnie potwierdzając siłę PlusLigi. W sezonie 2023/2024 triumf w Pucharze Challenge odniósł Projekt Warszawa, obecny brązowy medalista PlusLigi. Rok później, w sezonie 2024/2025, po trofeum sięgnęła Bogdanka LUK Lublin, aktualny wicemistrz Polski. Jako Ślepsk Malow Suwałki chcemy nawiązać do tej passy i godnie reprezentować nasz kraj na arenie międzynarodowej.
Istotnym filarem planów na nadchodzący sezon, zarówno w PlusLidze, jak i w europejskich pucharach, pozostaje sam zespół. Ślepsk Malow Suwałki przystąpi do sezonu 2026/2027 z drużyną prowadzoną przez trenera Piotra Grabana. W sztabie szkoleniowym wspierają go drugi trener Mateusz Kuśmierz, asystent Łukasz Jurkojć, kierownik zespołu Kamil Skrzypkowski, fizjoterapeutka Aleksandra Słotwińska, trener przygotowania motorycznego Jakub Gniado oraz statystyk Mateusz Janik.
Na pozycji atakującego wystąpią Bartosz Filipiak i Maksymilian Łysoń. Grę biało-niebieskich poprowadzą rozgrywający Karol Jankiewicz i Angel Trinidad de Haro, a o pewne przyjęcie i obrony zadbają libero Maksymilian Granieczny oraz Bartosz Mariański. Linię przyjmujących tworzą Asparuh Asparuhov, Marcel Hendzelewski, Ignacio Luengas i Moritz Reichert, natomiast na środku siatki zagrają Jan Nowakowski, Jakub Macyra, Paweł Pietraszko i Łukasz Usowicz.
W Lidze Mistrzów PlusLigę będą reprezentować Aluron CMC warta Zawiercie, BOGDANKA LUK Lublin i PGE Projekt Warszawa, w Pucharze CEV - PGE GiEK Skra Bełchatów.
Powrót do listy

