Wiadomości

PreZero Grand Prix PLS. KGHM Cuprum Lubin z mistrzami świata w składzie
W kadrze Cuprum Lubin, na rozpoczynający się 15 sierpnia w Gdańsku turniej PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki są aż trzej siatkarz mający w dorobku tytuły mistrzów świata.
Tydzień przed pierwszymi meczami turnieju na plaży w Gdańsku Brzeźniu klub z Lubina podał, w jakim składzie wystąpi. Wśród awizowanych zawodników są mistrzowie świata i Europy w kategoriach młodzieżowych - Mateusz Masłowski był libero reprezentacji prowadzonej przez Sebastiana Pawlika, która w całej swojej młodzieżowej historii nie przegrała meczu, a nowy gracz Cuprum w sumie ma na koncie aż pięć złotych medali. Oprócz niego będzie można zobaczyć Kajetana Kubickiego i Dominika Czernego z drużyny, która w 2021 roku wygrała mundial U19 w Iranie, a rok później została wicemistrzem Europy.
Klub poinformował, że w rozgrywkach PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki zespół wystąpią pod nazwą KGHM Cuprum Lubin. Jego przeciwnikami w grupie A będą Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, PGE GiEK Skra Bełchatów i Trefl Royal Seafood Gdańsk. W dwóch poprzednich edycjach PreZero Grand Prix PLS lubinianie zajmowali trzecie miejsce.
Jako że Paweł Rusek pomaga Nikoli Grbiciowi w przygotowaniu repfrezentacji Polski do mistrzostw Europy, trenerem KGHM Cuprum będzie Tomasz Kowalski, a jego asystentem fizjoterapeuta Olaf Gołąbek.
Oto skład KGHM Cuprum Lubin na PreZero Grand Prix PLS
#1 Hubert Węgrzyn
#6 Adam Lorenc
#7 Kajetan Kubicki
#9 Paweł Pietraszko - kapitan
#11 Dominik Czerny
#13 Mateusz Masłowski






















