Autor:redakcja
  13.11.2023 godz. 23:27

Drużyna 5. kolejki PlusLigi


W piątej kolejce sensacji nie było, a najwięcej emocji było w meczach w Lublinie i Katowicach. Zabrakło ich w spotkaniu w Rzeszowie, gdzie osłabiona Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle tylko w pierwszym secie przeciwstawiła się Asseco Resovii.

Aż pięć setów potrzeba było, by wyłonić zwycięzcę spotkania Bogdanki LUK Lublin z niepokonanym dotąd Treflem Gdańsk. Niepokonanym do 10 listopada, bo w hali Globus goście zdobyli tylko punkt. Najlepszym zawodnikiem był Mateusz Malinowski, który zdobył 24 punkty, atakując z 59-procentową skutecznością. Świetnie wypadł też jego odpowiednik w Treflu Kewin Sasak, ale postawiliśmy na gracza z lepszego zespołu. Wyróżniliśmy też Marcina Komendę, który wrócił już do gry po kontuzji. W lubińskiej drużynie bardzo dobrze spisali się też Jan Nowakowski i Thales Hoss.

Kandydatem na zawodnika kolejki - gdybyśmy takiego wybierali - byłby Karol Kłos, kapitalnie spisujący się w spotkaniu z ZAKSĄ. Jego statystyki są niemal perfekcyjne - skończył 11 z 13 ataków, dokładając aż sześć punktowych bloków. Drugim środkowym w pierwszym składzie jest Norbert Huber, który wrócił po urazie z przytupem (15 punktów, w tym 4 bloki), pomagając Jastrzębskiemu Węglowi w pokonaniu GKS Katowice. MVP meczu był Tomasz Fornal, będący w reprezentacyjnej formie, podobnie jak libero Jakub Popiwczak. Wyjściowy skład uzupełnia Michał Gierżot, najlepszy siatkarz spotkania w Częstochowie, zakończonego pierwszym w tym sezonie zwycięstwem PSG Stali Nysa.

Jeśli chodzi o dublerów, odstąpiliśmy od zasady, że wyróżniamy tylko zawodników zwycięskich drużyn, albo takich, które przegrały 2:3. GKS uległ mistrzowi Polski 1:3, ale Marcin Waliński zagrał doskonale, kończąc z bilansem +16! W ataku i przyjęciu miał 65-procentową skuteczność, a w sumie zdobył 19 punktów.

Jan Firlej poprowadził Projekt do piątego zwycięstwa (3:0 w Lubinie), a na najlepszego zawodnika spotkania w Radomiu został wybrany rekonwalescent Trevor Clevenot - oprócz doskonałego przyjęcia, mistrz olimpijski znakomicie serwował i atakował. W drużynie kolejki są też dwaj reprezentanci Ukrainy - Jurij Semeniuk z Projektu (4 bloki) i Wasyl Tupczij, MVP wygranego przez Barkom Każany meczu ze Ślepskiem Malow Suwałki.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...
...
...