Autor:redakcja
  02.11.2023 godz. 20:00

Przed AL-KO Superpucharem Polski. Stanisław Gościniak: powinno być dużo dobrej gry


- Wysoka stawka meczu, mocne drużyny z gwiazdami w składach, a do tego legendarna hala. Jest to najlepszy przepis na udany siatkarski wieczór. Nie mam wątpliwości, że tak będzie. W walce o AL-KO Superpuchar Polski powinno być dużo dobrej gry - uważa mistrz świata z 1974 roku i były trener męskiej reprezentacji Stanisław Gościniak.

W piątek w katowickim Spodku (początek 17:30, Polsat Sport) rozpocznie się gra o AL-KO Superpuchar Polski pomiędzy dwoma najlepszymi zespołami z poprzedniego sezonu - Jastrzębskim Węglem i Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Kożle.

- Gdyby naprzeciwko siebie stanęły druga i dwunasta drużyna, to można byłoby mieć wątpliwości czy zaprezentują dobry sportowy poziom. W tym przypadku klasa uczestników daje gwarancje gry na odpowiednim poziomie. Trzeba pamiętać, że zobaczymy też złotego i srebrnego medalistę Ligi Mistrzów. Tak wysoko zaszły rozgrywki PlusLigi. Stanowią pełną europejską elitę - podkreślił Stanisław Gościniak.

Mistrz świata z 1974 roku przypomniał, że nasza męska reprezentacja miała w 2023 roku bardzo udany sezon. Najpierw wygrała Ligę Narodów, nastepnie zdobyła mistrzostwo Europy, a na zakończnie bogatego i wyczerpującego sezonu wywalczyła w Chinach olimpijski awans.

- W składach uczestników meczu o AL-KO Superpuchar Polski zobaczymy wielu tegorocznych reprezentantów kraju oraz przyszłorocznych olimpijczyków. Myślę, że sporo kibiców żyje już walką na arenach igrzysk. Warto więc przyjść do Spodka. Wieczór zapowiada się bardzo atrakcyjnie - zaznaczył Stanisław Gościniak. Dodał on, że zwycięzca piątkowego meczu nie tylko sięgnie po cenne trofeum, ale również wzmocni się psychicznie przed dalszą rywalizacją w PlusLidze.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...
...
...