Autor:Rafał Myśliwiec, Fot. cev.eu
  15.09.2023 godz. 00:04

Norbert Huber: Mistrzostwo Europy jest na wyciągnięcie ręki


- Wychodzimy na boisko, by spełnić marzenia, a naszymi jest zdobycie mistrzostwa Europy - deklaruje Norbert Huber, środkowy reprezentacji Polski.

Biało-czerwoni pokonali Słoweńców 3:1 i po 14 latach awansowali do finału, w którym zagrają z Włochami. W walce o finał reprezentacja Polski mierzyła się nie tylko z rywalami, ale mieli pretensje do arbitrów, którzy popełniali sporo błędów. M.in. Hubert dostał żółtą kartkę.

- Potrzebowałem chyba pobudzenia, bo wszedłem w mecz trochę ospały. Mieliśmy mało czasu na rozgrzewkę. Szukałem zaczepki z sędzią, wydarzenia boiskowe na to pozwalały – przyznaje Norbert Huber środkowy reprezentacji Polski i Jastrzębskiego Węgla. - Popełniliśmy trochę błędów, ale siatkówka to gra błędów. Mam nadzieje, że dalej będziemy mentalnymi kozakami, będziemy grać odważnie, napierać na rywala. Narzucimy swój styl gry i sięgniemy po mistrzostwo Europy – stwierdza środkowy reprezentacji Polski

Biało-czerwoni w końcu przełamali niemoc w meczach ze Słowenią w mistrzostwach Europy. - Nic nie trwa wiecznie... Mam nadzieję, że w kolejnym meczu przeciw tej drużynie też będziemy lepsi. Oczywiście, każdy mecz jest inną historią. Dziś graliśmy z drużyną też kompletną, ale stawka meczu była dużo wyższa niż w poprzednim z Serbią. Znów zmieniliśmy lokalizację, hale itd. Było dużo aspektów za, ale też i przeciw. W sumie jesteśmy tak siatkarsko ułożeni, że potrafimy grać w każdym obiekcie. Jesteśmy mocną drużyną i nikogo się nie boimy. Jesteśmy facetami, którzy mierzą wysoko. Wychodzimy na boisko, by spełnić marzenia, a naszymi jest zdobycie mistrzostwa Europy. Zdajemy sobie sprawę, że jest ono na wyciągnięcie ręki. Z drugiej strony muszę też powiedzieć, że bardzo długa droga przed nami, bo finałowy mecz jest jedynym w swoim rodzaju – kończy Huber.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...
...
...