Autor:red, Fot. Piotr Sumara
  15.08.2023 godz. 09:25

PreZero Grand Prix PLS. "Nie ma nieważnych turniejów"


– Nie mogę powiedzieć, że jakiś turniej jest nieważny, dlatego w PreZero Grand Prix PLS zagramy w najsilniejszym składzie – zapowiada Daniel Pliński, trener PSG Stali Nysa.

PSG Stal w poprzednim sezonie zajęła drugie miejsce w PreZero Grand Prix PLS, przegrywając w finale z LUK Lublin. W tym roku zespół z Nysy przyjedzie do Gdańska w najsilniejszym możliwym składzie. – Zabraknie jedynie kadrowiczów i Kamila Szymury, któremu po uniwersjadzie dałem wolne – informuje Pliński. Nie oznacza to jednak, że wszyscy uczestnicy uniwersjady w Chengdu, w której Polska zajęła drugie miejsce, nie pojawią się na Energa Stadionie Letnim w Gdańsku. – Jakub Abramowicz i Michał Gierżot mają dołączyć do drużyny – zaznacza Pliński.

Drużyna z Nysy przygotowuje się do PreZero Grand Prix PLS w Pucku. Trener Pliński podkreśla, że turniej traktuje bardzo poważnie. – Jestem zwolennikiem tego, że każde zawody są tak samo ważne, obojętnie czy rozgrywane są przy trzepaku, w hali, na plaży czy w mistrzostwach świata. Zależy nam na wygranej, bo reprezentujemy klub i miasto – deklaruje trener PSG Stali.

Pliński w swojej karierze grał w siatkówkę plażową. Twierdzi jednak, że gra czterech na czterech, a takie zasady obowiązują w PreZero Grand Prix PLS, to inna dyscyplina. – Jedyne, co nas łączy, to piach, rozmiary boiska i wysokość siatki, ale nie jestem w stanie powiedzieć, że jakiś turniej nie jest ważny – dodaje Pliński. Dlatego do Gdańska mają przyjechać wszyscy zawodnicy, którzy nie są aktualnie na zgrupowaniach reprezentacji. Wśród nich będzie Maciej Muzaj, nowy atakujący PSG Stali, który zastąpi Wassima Ben Tarę (odszedł do Perugii).

Turniej PreZero Grand Prix PLS siatkarzy rozpocznie się 17 sierpnia w Gdańsku. PSG Stal trafiła do grupy B, w którrj będzi rywalizować z Bogdanką LUK Lublin, Jastrzębskim Węglem i Eneą Czarnymi Radom.

Sponsorem tytularnym cyklu turniejów siatkówki plażowej "PreZero Grand Prix PLS 2023" jest firma PreZero.

Program turnieju - TUTAJ

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...
...
...