Autor:red/LUK Lublin
  15.03.2023 godz. 17:20

Zmiana trenera w LUK-u Lublin. Dariusza Daszkiewicza zastąpił jego asystent


LUK Lublin poinformował, że Dariusz Daszkiewicz nie będzie już prowadził drużyny. Zastąpił go Maciej Kołodziejczyk, dotychczasowy asystent.

"Zarząd Klubu LUK Lublin zdecydował o odsunięciu trenera Dariusza Daszkiewicza od prowadzenia drużyny w trwających rozgrywkach. Decyzja umotywowana jest sytuacją klubu w tabeli PlusLigi (...). Biorąc pod uwagę wciąż istniejące szanse na awans do fazy play-off PlusLigi, zarząd klubu poczuł się w obowiązku podjąć wszelkie konieczne kroki, by wesprzeć drużynę w jej staraniach na parkiecie. Za taki krok uznano niewątpliwy bodziec w postaci zmiany trenera. W ostatnich tygodniach drużyna nie odnosiła wyników na miarę stawianych przed nią celów, co uzasadnia wrażenie o wyczerpaniu się formuły - niegdyś owocnej - współpracy z dotychczasowym trenerem" - czytamy w oświadczeniu opublikowanym przez klubelski klub.
 
Daszkiewicza zmienił dotychczasowy asystent Maciej Kołodziejczyk, który wprowadził LUK do Tauron 1.Ligi. Samodzielnie pracował do stycznia 2021 roku, kiedy zastąpił go Daszkiewicz. Poprowadził LUK w 19 meczach Tauron 1. Ligi, odnosząc 17 zwycięstw. Tym samym stał się jednym ze współautorów historycznego awansu do PlusLigi. W PlusLidze pod jego wodzą LUK Lublin rozegrał 55 meczów, odnosząc 22 zwycięstwa. Daszkiewicz pozostaje do dyspozycji zarządu klubu.
 
W najbliższej kolejce zajmujący 11. pozycję LUK podejmie dziewiąty w tabeli Ślepsk Malow Suwałki (w sobotę o godzinie 14.45).
 

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...