Autor:redakcja
  11.01.2023 godz. 14:52

Drużyna 19. kolejki PlusLigi


W 19. kolejce PlusLigi działo się wiele. Mieliśmy sensację, jaką była przegrana Asseco Resovii Rzeszów z Cuprum Lubin, a także zacięty mecz na szczycie zakończony zwycięstwem osłabionego Aluronu CMC Warty Zawiercie.

Cuprum stało się postrachem faworytów, bo na koncie ma już wygrane w Jastrzębiu-Zdroju i Rzeszowie. Zawodnicy Asseco Resovii twierdzą, że rozegrali najsłabszy mecz w tym sezonie, ale tak się gra, jak przeciwnik pozwala. A ambitni lubinianie nie pozwolili liderowi na wiele, dlatego w naszej drużynie 19. kolejki jest ich aż czterech. Pierwszym rozgrywającym jest Grzegorz Pająk, który nie dość, że świetnie prowadził grę, to dołożył do drużynowej zdobyczy aż siedem punktów. MVP został jednak ukraiński przyjmujący Ilia Kowaliow, który rozegrał najlepsze spotkanie w historii swoich występów w PlusLidze. W odwodzie są dwaj siatkarze Cuprum: niemiecki środkowy Florian Krage, który udanie zastąpił Mustaphę M'Baye, który przeszedł do Jastrzębskiego Węgla, oraz libero Kamil Szymura, podbijający mocne ataki rzeszowian z uśmiechem na ustach. Ten ostatni jest u nas zmiennikiem Santiago Dananiego z Aluronu CMC Warty, pewnemu w meczu na szczycie.

To była dobra kolejka atakujących, dlatego mieliśmy kłopot z wyborem dwóch najlepszych. Postawiliśmy na błyskotliwego Bartłomieja Bołądzia, który w meczu z PGE Skrą Bełchatów miał 73-procentową skuteczność w ataku. Alternatywą dla niego jest Wasyl Tupczij, najlepszy zawodnik Barkomu Każany Lwów w spotkaniu z GKS-em Katowice (3:0). Za nimi znaleźli się Wassim Ben Tara i Dawid Konarski.

Wśród przyjmujących najbardziej wyróżnili się Kevin Tillie, MVP spotkania Projektu Warszawa ze Ślepskiem Malow Suwałki (17 pkt. przy 70-procentowej skuteczności), a także znakomicie serwujący Nicolas Szerszeń z LUK-u Lublin (3:1 z IndykPolem AZS Olsztyn) oraz Mikołaj Sawicki, który pokazał decydentom z PGE Skry Bełchatów, że zrobili błąd pozbywając się go przed sezonem. Zdobył 19 punktów - więcej niż wszyscy przyjmujący jego byłego zespołu razem wzięci.

Parę podstawowych środkowych tworzą Michał Szalacha z Aluronu CMC Warty (70 proc. skuteczności w ataku i 4 bloki) oraz Jan Nowakowski z LUK-u, wybrany na najlepszego gracza meczu. W odwodzie zostawiamy Piotra Nowakowskiego z Projektu, który nie dość, że skutecznie blokował, to jeszcze najwięcej razy zagrywał, oraz wspomnianego wcześniej Krage.

Drugim rozgrywającym jest Murat Yenipazar z Barkomu Każany, który wygrał po raz czwarty w tym sezonie.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...