Autor:red, Fot. Tomasz Błaszczyk
  10.12.2022 godz. 13:48

Wielki jubileusz Karola Kłosa


Być może dziś w sporcie nadużywa się określenia, że ktoś jest legendą. Na pewno jednak nie dotyczy to Karola Kłosa, który w sobotę rozegra 400. mecz w PlusLidze. 33-letni środkowy jest wzorem przywiązania do barw klubowych.

Pierwszy raz zagrał w PlusLidze 10 października 2008 roku, w meczu Jastrzębskiego Węgla z AZS Politechniką Warszawską. Jego drużyna przegrała na Śląsku 2:3, a 19-letni środkowy zdobył 12 punktów, z czego trzy blokiem. W AZS-ie grał przez dwa sezony, po czym wrócił z wypożyczenia do PGE Skry Bełchatów i jest w niej do dziś.

Niezbyt wysoki jak na środkowego - mierzy 201 cm, ale za to bardzo szybki, doskonale wyszkolony technicznie i mający tzw. czucie w bloku. W sumie w swojej ligowe karierze przekroczył już 800 punktów zdobytych blokiem, a jubileuszowy zdobył w poprzednim spotkaniu z Indykpolem AZS Olsztyn (średnia to dwa bloki na mecz). W sumie zdobył 2893 punkty, co daje 7,25 na jeden występ.

Trzykrotnie był mistrzem Polski i zdobył Puchar Polski. Odnosił też sukcesy z reprezentacją Polski, a największym było mistrzostwo świata w 2014 roku. Został wtedy wybrany na drużyny gwiazd turnieju. W tym roku wrócił do reprezentacji i Polski i został wicemistrzem świata.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...