Autor:https://jastrzebskiwegiel.pl, redakcja
  10.05.2022 godz. 22:04

Trzeci mecz finału PlusLigi. Czy będzie złoty medal dla Grupy Azoty ZAKSY?


W środę 11 maja odbędzie się trzeci mecz finałowy o mistrzostwo Polski. O 17:30 w Hali Azoty w Kędzierzynie-Koźlu Grupa Azoty ZAKSA będzie chciała postawić kropkę nad „i” w toczonej do trzech zwycięstw rywalizacji, natomiast Jastrzębski Węgiel będzie robić wszystko, by pozostać w grze o finał, a potem próbować odwrócić losy tej finałowej batalii.

Drugie spotkanie w finałowej walce było zdecydowanie najbardziej wyrównane spośród tych rozgrywanych pomiędzy Jastrzębskim Węglem a drużyną z Kędzierzyna-Koźla w bieżącym sezonie.

Ostatni tie-break rozegrany został w półfinale Ligi Mistrzów, natomiast w rozgrywkach ligowych każdy mecz zamykał się w trzech setach. Zacięta bitwa miała swoje zakończenie w piątym secie, który ostatecznie padł łupem aktualnych klubowych mistrzów Europy.

Tym samym kędzierzynianie wygrali drugie spotkanie i już tylko jedno zwycięstwo dzieli ich od złotych medali PlusLigi. Drużyna JW stoi więc przed bardzo trudnym zadaniem do wykonania. Aby przedłużyć serię i zapewnić sobie szansę na dalszą walkę o obronę tytułu, jastrzębscy siatkarze muszą zwyciężyć na trudnym terenie przeciwnika.

– W ostatnim starciu była wyrównana gra. Teraz mamy ostatnią szansę w tej serii i zrobimy wszystko, żeby ją przedłużyć i wrócić do Jastrzębia-Zdroju. Musimy walczyć do ostatnich piłek w Kędzierzynie-Koźlu – mówi kapitan Jastrzębskiego Węgla, Benjamin Toniutti.

– W środę nie możemy grać już takimi falami, jak w ostatnim spotkaniu. To był rollercoaster. Zaczęliśmy dobrze pierwszego seta, w drugim zaś zjechaliśmy z poziomem gry, w trzecim znowu dobrze zaczęliśmy, a w czwartej partii to znów ZAKSA była lepsza. Musimy uwierzyć, że jesteśmy w stanie odwrócić tę rywalizację. Jeśli w to nie uwierzymy, to nie ma po co jechać do Kędzierzyna-Koźla. Chcemy po prostu powalczyć, zagrać zespołowo. Trzeba grać tak, jak się walczy o złoto w PlusLidze. Musi być w nas wiara, że to się uda – uważa z kolei atakujący obrońcy tytułu, Jan Hadrava.

Początek trzeciego spotkania o mistrzostwo Polski o godzinie 17:30. Transmisja z meczu dostępna będzie na kanale Polsat Sport.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...