Autor:RM
  25.02.2022 godz. 19:25

Piatek z PlusLigą GKS Katowice - Ślepsk Malow Suwałki 2:3

W zaległym meczu XIII kolejki PlusLigi GKS Katowice - Ślepsk Malow Suwałki 2-3 (18:25, 25:18, 20:25, 25:22, 16:18). MVP Bartłomiej Bołądź.

Aż pięciu setów potrzeba było, żeby wyłonić zwycięzcę meczu w Katowicach. Inauguracyjna partia od samego początku toczyła się pod dyktando ekipy trenera Dominka Kwapisiewicza. Goście sukcesywnie budowali przewagę (11:6, 14:7, 21:15). Gospodarze mieli duże problemy z zatrzymaniem ataków Bartłomieja Bołądzia. W II secie katowiczanie poprawili grę w zagrywce co przyniosło efekt bo to oni zdominowali tę partię. GKS prowadził 11:5. Goście ruszyli do odrabiania strat ale rywale na zbyt wiele im nie pozwalali i dowieźli wygraną do końca. Udanie GKS rozpoczął też seta numer trzy ale ekipa z Suwałk szybko zniwelowała straty i zaczęła przejmować inicjatywę. Goście odskoczyli na czteropunktową przewagę i po III setach prowadzili 2-1. Ekipa trenera Grzegorza Słabego w partii numer cztery po wyrównanym początku zaczęła dominować (12:9, 16:11). Rywale zbliżyli się na dystans dwóch „oczek” ale za chwilę znów katowiczanie odskoczyli na bezpieczny dystans doprowadzając do tie-breaka. W nim Ślepsk rozpoczął od prowadzenia 4:0, a przy zmianie stron wygrywał 8:4. Katowiczanie ruszyli do odrabiania strat i zniwelowali je do dwóch punktów (9;11). Za chwilę jednak kolejne trzy akcje należały do gości, którzy wygrywali 14:11. Miejscowi obronili trzy piłki meczowe doprowadzając do remisu. W nerwowej końcówce ostatecznie więcej zimnej krwi wykazali goście, którzy skutecznym atakiem Bartłomieja Bołądzia postawili kropkę nad i.