Autor:https://treflgdansk.pl
  30.04.2021 godz. 14:06

Trzech graczy żegna się z Treflem Gdańsk


Dwóch przyjmujących i jeden młody środkowy w przyszłym sezonie nie będą reprezentowali barw Trefla Gdańsk. Przyjmującemu Mateuszowi Janikowskiemu kończy się dwuletnie wypożyczenie z VERVY Warszawa ORLEN Paliwa, Seweryn Lipiński przed sezonem 2020/2021 związał się z Treflem rocznym kontraktem, a Bartosz Pietruczuk dołączył do drużyny w styczniu wobec problemów zdrowotnych Mateusza Miki.

– Bardzo dziękujemy Mateuszowi, Bartkowi i Sewerynowi za grę w barwach Trefla Gdańsk. Seweryn i Bartek to także gracze, którzy wcześniej występowali w naszych drużynach młodzieżowych. Seweryn ma dopiero 20 lat, więc tym bardziej trzymamy kciuki za jego dalszą siatkarską drogę i będziemy obserwować jego rozwój – mówi prezes Trefla Gdańsk Dariusz Gadomski.

W sezonie 2021/2022 w barwach Trefla Gdańsk nie zobaczymy Mateusza Janikowskiego, Bartosza Pietruczuka i Seweryna Lipińskiego. W minionych rozgrywkach na boisku najczęściej z tej trójki meldował się Mateusz Janikowski, którego oglądaliśmy w 14 meczach. W sumie zdobył w nich 24 punkty, a najczęściej zmieniał Bartłomieja Lipińskiego. Bartosz Pietruczuk dołączył do drużyny w styczniu, przenosząc się do Gdańska z pierwszoligowej eWinner Gwardii Wrocław. W 13-stu meczach, w których wystąpił zdobył 18 oczek, a trener Winiarski bardzo często korzystał z jego regularnej zagrywki, wprowadzając go w pole serwisowe. Pietruczuk był dobrze znany gdańskim kibicom, ponieważ pochodzi z Nowego Dworu Gdańskiego i żółto-czarne barwy reprezentował już wcześniej zarówno w szeregach pierwszego zespołu, jak i drużyn młodzieżowych Trefla Gdańsk. W gdańskich grupach młodzieżowych występował także środkowy Seweryn Lipiński. 20-latek pierwsze siatkarskie kroki stawiał w UKS-ie Wilki Chwaszczyno, gdzie był przyjmującym. W sezonie 2017/2018 trafił do drużyn młodzieżowych Trefla Gdańsk i tam trener Mariusz Łobacz przeniósł go na pozycję środkowego. Z drużynami młodzieżowymi Trefla zdobył m.in. wicemistrzostwo Polski kadetów oraz mistrzostwo Polski juniorów. W minionych rozgrywkach występował zarówno w pierwszej drużynie, jak i II-ligowym Treflu Lębork.

– Bardzo dziękujemy Mateuszowi za dwa sezony w Treflu Gdańsk, Sewerynowi za minione rozgrywki i całą dotychczasową siatkarską drogę w naszych strukturach, a Bartkowi za wspomożenie drużyny w ostatnich miesiącach i dołączenie do zespołu w połowie sezonu. Trzymamy kciuki za całą trójkę, każdy z tych zawodników był w pełni zaangażowany i dawał z siebie jak najwięcej na treningach. Seweryn i Bartek to gracze, którzy przez wiele lat byli związani z klubem, wcześniej występowali w drużynach młodzieżowych, Bartek już wcześniej był także w pierwszej drużynie. Seweryn ma dopiero 20 lat, więc tym bardziej trzymamy kciuki za jego dalszą siatkarską drogę i będziemy obserwować jego rozwój – mówi prezes Trefla Gdańsk Dariusz Gadomski.

 

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...