Autor:KP/Jastrzębski Węgiel
  31.05.2020 godz. 10:48

Zmiany kadrowe w zespole Jastrzębskiego Węgla. Odchodzi trener i ośmiu zawodników


Z dniem 31 maja 2020 roku Jastrzębski Węgiel kończy współpracę z ośmioma zawodnikami oraz dotychczasowym trenerem pierwszego zespołu.

Z ostatnim dniem maja 2020 r. wygasają kontrakty: Dawida Konarskiego, Juliena Lyneela, Christiana Fromma, Piotra Haina, Grahama Vigrassa, Dominika Depowskiego, Pawła Ruska oraz Arturo Iglesiasa. Ponadto, w Jastrzębskim Węglu końca dobiegła również misja trenera Slobodana Kovacia. W przypadku wyżej wymienionych zawodników oraz trenera, klub podjął decyzję o nieprzedłużaniu umów na kolejny sezon. Współpracę z jastrzębianami zakończył również fizjoterapeuta Rafał Majchrzak.

– Pragnę serdecznie podziękować panu trenerowi, członkowi sztabu szkoleniowego oraz wszystkim zawodnikom za wykonaną pracę na rzecz naszego klubu. Większość z nich miała znaczący udział w wywalczeniu brązowego medalu mistrzostw Polski w sezonie 2018/19, część z nich była gwiazdami zespołu, inni zaś stanowili wielką wartość w budowaniu dobrej atmosfery w szatni. Każdy z nich zostanie zapamiętany dzięki wielu dobrym występom, jak chociażby w minionym sezonie w Lidze Mistrzów. Dziękuję za zaangażowanie i emocje, jakich dostarczyli nam reprezentując barwy Jastrzębskiego Węgla – podkreśla Adam Gorol, prezes zarządu Jastrzębskiego Węgla.

– Ruchy kadrowe w zespole są znaczące, ale tak czasem bywa. Nowa rzeczywistość, w której przyszło nam funkcjonować każe nam budować zespół na nowy sezon ostrożnie, w sposób wyważony, aczkolwiek ambitnie. Jastrzębski Węgiel jak zawsze wysoko zawiesza sobie poprzeczkę i nie inaczej będzie w nadchodzącym sezonie. Znów chcemy powalczyć o najwyższe cele. Wkrótce, za pośrednictwem naszych oficjalnych kanałów informacyjnych poznają państwo pełny kształt sztabu szkoleniowego oraz drużyny na nowy sezon – dodaje szef zarządu Jastrzębskiego Węgla.

Dodajmy, że jeśli chodzi o zawodników to ważne umowy z Jastrzębskim Węglem na kolejny sezon mają: Jakub Popiwczak, Lukas Kampa, Tomasz Fornal, Jurij Gladyr, Michał Szalacha oraz Jakub Bucki. Nazwiska nowych zawodników oraz pierwszego trenera klub zaprezentuje w czerwcu.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...
...
...