25 27 25 22 19 25 23 25 0 0
3 1
25 19 21 25 25 23 25 18 0 0

W sparingu drużyn prowadzonych przez Michała Winiarskiego lepsza reprezentacja Niemiec

Aluron CMC Wartę Zawiercie przegrał w sparingu z reprezentacją Niemiec, dla której był to ostatni sprawdzian przed wylotem do Brazylii na kwalifikacje olimpijskie.

Mecz został rozegrany w Kienbaum pod Berlinem. W drużynie z Zawiercia zagrał już Miguel Tavares, który po zakończeniu sezonu reprezentacyjnego dołączył do kolegów klubowych. Jurajscy Rycerze rozpoczęli spotkanie w dobrym stylu i szybko odskoczyli na dwa punkty. Niemcy wyrównali, gdy Bartosz Kwolek dwa razy został zatrzymany przez wysoki blok duetu Georg Grozer – Anton Brehme. Równie czujny na siatce po stronie polskiego klubu był jednak Michał Szalacha i gdy zatrzymał Moritza Karlitzka, zrobiło się 13:11. Dwa asy dorzucił Karol Butryn i przy stanie 16:12 Michał Winiarski, który prowadził reprezentację Niemiec,  poprosił o czas. Przyniósł on efekt, bo gospodarze doprowadzili do remisu. W końcówce w polu serwisowym zameldował się Georg Grozer i choć nie punktował bezpośrednio, to na tyle utrudniał grę zawiercianom, że Niemcy wygrali.

Drugiego seta Aluron CMC Warta rozpoczęła w niezmienionym składzie. Początek był wyrównany, nie brakowało długich wymian, bo obie ekipy dobrze funkcjonowały w relacji blok-obrona. Cały czas inicjatywa leżała jednak po stronie przeciwników, których to zawiercianie doganiali, to znowu tracili dystans. W końcówce znów różnicę zrobiła zagrywka, a konkretnie Denis Kaliberda. W trzecim secie Winiarski wymienił za niemal całą szóstkę. Nie zmieniła się natomiast presja, jaką gospodarze wywierali zagrywką, dzięki temu już na początku objęli trzypunktowe prowadzenie. Mimo, że jurajski blok dobrze reagował na piłki wystawiane przez Johannesa Tille, który zastąpił Lukasa Kampę, to siatkarze Aluron CMC Warty nie byli w stanie przełożyć tego na punkty przy własnym serwisie. Rozgrywający gospodarzy dorzucił dwa asy z rzędu i było już 19:13 dla Niemców. Mocne serwisy Tavaresa i kontry kończone przez Kwolka pozwoliły zmniejszyć dystans do stanu 20:22. Na wyrównanie zabrakło już czasu i gospodarze wygrali do 22 po skutecznym ataku ze środka Lukasa Maase.

W czwartym secie na boisku pojawili się Michał Kozłowski, Daniel Gąsior, Tomasz Kalembka i Artur Brzostowicz, a pozostali na nim Patryk Łaba, Michał Szalacha i Szymon Gregorowicz. Zespół w odmienionym składzie nie wszedł dobrze w grę i rywale błyskawicznie wypracowali pięciopunktową przewagę, a później zaczęli ją jeszcze powiększać.  Decyzją szkoleniowców obu drużyn drugie spotkanie, zaplanowane wstępnie na sobotę, nie zostanie rozegrane.

Reprezentacja Niemiec – Aluron CMC Warta Zawiercie 4:0 (25:21, 25:18, 25:22, 25:11)

Aluron CMC Warta: Tavares, Butryn, Kwolek, Łaba, Zniszczoł, Szalacha, Gregorowicz (libero) oraz Kozłowski, Gąsior, Kalembka, Brzostowicz