25 27 25 22 19 25 23 25 0 0
3 1
25 19 21 25 25 23 25 18 0 0

Indykpol AZS UWM w PlusLidze, Fart w barażach

Indykpol AZS UWM Olsztyn wygrał z Fartem Kielce 3:2 (20:25, 23:25, 25:19, 25:23, 15:11) w czwartym meczu o miejsca 7-10. Indykpol wygrał rywalizację do trzech zwycięstw 3-1 i utrzymał się w PlusLidze. MVP meczu Wojciech Winnik.

Indykpol AZS UWM Olsztyn trzecim zwycięskim meczem z Fartem Kielce, zapewnił sobie utrzymanie w Plus Lidze.Pierwszy set rozpoczął się dobrze dla gości. Po asie serwisowym Ludovica Castarda, prowadzili 5:3. Blok Piotra Haina i Marcela Gromadowskiego na Xavierze Kapferze, przyczynił się do remisu 6:6. Przy 10:6 dla Farta Kielce, o czas poprosił Gheorghe Cretu. Ósmy punkt dla gospodarzy zdobył Samuel Tuia. Asem serwisowym popisał się Xavier Kapfer. Skutecznie kiwnął rozgrywający kielczan, Maciej Dobrowolski. Po ataku z prawego skrzydła Sławomira Jungiewicza, Fart Kielce prowadził 22:15. Set zakończył
się zwycięstwem gości 25:20.

W drugim secie walka była bardziej wyrównana. Po ataku Ludovica Castarda, Fart Kielce prowadził 2:1. Zremisował Paweł Siezieniewski. Atakiem  lewego skrzydła, Xavier Kapfer zdobył siódmy punkt. Asem serwisowym popisał się Piotr Hain. Po ataku Marcela Gromadowskiego, na prowadzenie wyszli olsztynianie, 11:10. Do remisu doprowadził Sławomir Jungiewicz. Po bloku Macieja Dobrowolskiego i Roberta Szczerbaniuka na Pawle Siezieniewskim, Fart Kielce prowadził 15:14. W końcówce seta lepsi okazali się goście wygrywając 25:23.

Trzeci set korzystniej rozpoczął się dla olsztynian. Po bloku Dawida Guni i Samuela Tui na Miłoszu Zniszczole prowadzili 3:1. Drugi punkt dla kielczan zdobył Ludovic Castard. Atak Piotra Haina dał Akademikom prowadzenie 9:7. Po ataku Roberta Szczerbaniuka z piłki przechodzącej przewagę uzyskał Fart Kielce, 10:9. Blokiem na Xavierze Kapferze popisał się Dawid Gunia. Punkt bezpośrednio z zagrywki zdobył Wojciech Winnik. Olsztynianie zeszli na drugą przerwę techniczną prowadząc 16:14. Dwudziesty punkt dla gospodarzy zdobył Piotr Hain. Seta wygrali siatkarze Indykpolu AZS UWM Olsztyn, po bloku Dawida Guni i Wojciecha Winnika 25:19.

W czwartym secie, po ataku Sławomira Jungiewicza, podopieczni Dariusza Daszkiewicza prowadzili 3:2. Atakiem z lewego skrzydła punkt dla olsztynian zdobył Tomasz Tomczyk. Gospodarze wyszli na prowadzenie 5:4 po bloku Dawida Guni i Pawła Siezieniewskiego na Sławomirze Jungiewiczu. Przy stanie 10:8 dla Farta Kielce o czas poprosił trener Gheorghe Cretu. Po ataku Ludovica Castarda w antenkę, Akademicy zremisowali 13:13. Atak Tomasza Tomczyka wyprowadził drużynę z Olsztyna na prowadzenie 15:14. Z lewego skrzydła skutecznie atakował Piotr Łuka. Dwudziesty pierwszy punkt dla gospodarzy zdobył Piotr Hain. Seta zakończył Wojciech Winnik. Olsztynianie wygrali 25:23.

Piąty set rozpoczął się dobrze dla gości. Po ataku Ludovica Castarda prowadzili 2:1. Blokiem na Pawle Siezieniewskim popisał się Maciej Dobrowolski. Punkt bezpośrednio z zagrywki zdobył Miłosz Zniszczoł. Fart Kielce prowadził 5:3. Zremisował Wojciech Winnik, który następnie popisał się dwoma asami serwisowymi. Indykpol AZS UWM Olsztyn wyszedł na prowadzenie 11:8. Dziewiąty punkt dla kielczan zdobył Ludovic Castard. Asem serwisowym popisał się Samuel Tuia. Przy stanie 13:10 dla , o czas poprosił trener Dariusz Daszkiewicz. Atakiem ze środka, seta zakończył Piotr Hain. Akademicy wygrali 15:11.

- Wygraliśmy ostatni mecz. Cóż mogę powiedzieć, po prostu jesteśmy bardzo szczęśliwi. Utrzymaliśmy się w Plus Lidze, "przeżyliśmy" mimo, że początkowo graliśmy bardzo źle. Dla mnie jest to cudowna drużyna, bardzo zgrana, która na koniec pokazała co potrafi. Ja nie zawsze mogłem być z siebie zadowolony. Po tym meczu cieszę się jednak, że wygraliśmy ten trzeci mecz z Fartem. Był to bardzo trudne spotkanie. Poza naszą wyjściową szóstką mieliśmy znakomitych zmienników. Każdy dołożył swoje do tego wyniku. To cieszy najbardziej. Dlatego czuję wielką radość, że tak dobrze się to wszystko skończyło.- podsumował przyjmujący Indykpolu AZS UWM Olsztyn, Samuel Tuia.