25 27 25 22 19 25 23 25 0 0
3 1
25 19 21 25 25 23 25 18 0 0

Indykpol AZS UWM - Delecta 2:3

Indykpol AZS UWM Olsztyn przegrał z Delectą Bydgoszcz 2:3 (25:16, 21:25, 23:25, 25:23, 18:20). MVP meczu Dawid Konarski.

Pierwszy punkt dla bydgoszczan zdobył Martin Sopko. Asem serwisowym po stronie gospodarzy popisał się atakujący Marcel Gromadowski. Po ataku Michala Cervena w aut, olsztynianie prowadzili 4:3. Po kilku błędach siatkarzy Delecty Bydgoszcz gospodarze zeszli na pierwszą przerwę techniczną, prowadząc 8:5. Po ataku Samuela Tui podopieczni Gheorgha Cretu prowadzili czteroma punktami 10:6. Grzegorza Szymańskiego, który nie prezentował się dobrze na boisku zastąpił Dawid Konarski. Kolejnym asem serwisowym popisał się olsztyński atakujący. Złą passę próbował przełamać Antti Siltala zdobywając dla drużyny ósmy punkt. Bezpośredni punkt z zagrywki zdobył środkowy Andrzej Wrona. Mimo to siatkarze z Bydgoszczy nie zdołali odrobić tak wysokiej straty punktowej. Indykpol AZS UWM Olsztyn wygrał pierwszą partię 25:16

Drugi set podopieczni Waldemara Wspaniałego rozpoczęli z minimalnym prowadzeniem. Jednak po skutecznym podwójnym bloku olsztynianie zremisowali 5:5. Asem serwisowym popisał się Dawid Gunia. Obie drużyny
walczyły punkt za punkt. Skutecznie atakowali Vladimir Cedic i Marcel Gromadowski, natomiast po stronie bydgoszczan punkty zdobywał Dawid Konarski. Przy prowadzeniu Delecty Bydgoszcz 11:8, o czas poprosił trener Gheorghe Cretu. Atakiem ze środka czternasty punkt dla gości zdobył Michal Cerven. Po ataku Samuela Tui olsztynianie zmniejszyli przewagę, jednak to bydgoszczanie nadal prowadzili 18:16. Marcela Gromadowskiego skutecznie zablokował Antii Siltala. Kolejny punkt bezpośrednio z zagrywki zdobył Dawid Gunia. Jednak to Delecta Bydgoszcz zwyciężyła w secie 25:21.

Początek trzeciego seta charakteryzował się zawziętą walką obu drużyn. Punkt dla Akademików zdobył Tomasz Tomczyk. Olsztynianie wyszli na prowadzenie 3:2. Zaraz do remisu doprowadził Antti Siltala. Piąty punkt dla podopiecznych Gheorgha Cretu zdobył Paweł Siezieniewski. Przy stanie 11:6  dla gości o czas poprosił trener olsztynian. Mimo skutecznych ataków Tomasza Tomczyka i Marcela Gromadowskiego, to siatkarze z Bydgoszczy mieli kilkupunktową przewagę. Po ataku Andrzeja Wrona prowadzili 16:12. Po stronie gospodarzy punkty zdobywał środkowy Dawid Gunia. Set ten również zakończył się zwycięstwem bydgoszczan 25:23, po ataku Michala Cervena.

Czwarty set rozpoczął się korzystnie dla siatkarzy Indykpolu AZS UWM Olsztyn. Po ataku Pawła Siezieniewskiego prowadzili 5:1. O czas poprosił trener Waldemar Wspaniały. Olsztynianie zeszli na pierwszą przerwę techniczną z czteropunktowym prowadzeniem. Po stronie gości skutecznie atakował Dawid Konarski. Natomiast Andrzej Wrona zablokował Marcela Gromadowskiego, zdobywając ważny punkt dla drużyny. Po ataku ze środka Vladimira Cedica siatkarze z Olsztyna prowadzili 16:13. Dziewiętnasty punkt dla bydgoszczan zdobył Antti Siltala. Asem serwisowym Dawid Konarski doprowadził do remisu 22:22. Dzięki skutecznym atakom Marcela Gromadowskiego i Vladimira Cedica, olsztynianom udało się wygrać czwartą partię 25:23.

Piąty set okazał się niezwykle emocjonujący. Asem serwisowym Michał Masny wyprowadził drużynę na prowadzenie 2:1. Zremisował Marcel Gromadowski. Ze środka atakował Vladimir Cedic. Po ataku Dawida Konarskiego bydgoszczanie prowadzili 10:7. Po zdobyciu dwóch punktów z rzędu przez Tomasza Tomczyka o czas poprosił trener gości. Atak Andrzeja Wrony w aut doprowadził do remisu 13:13.Od tej pory toczyła się zawzięta walka punkt za punkt. Drużynie olsztyńskiej przewagę dał skuteczny atak Pawła Siezieniewskiego. Po bloku Andrzeja Wrony na Marcelu Gromadowskim to siatkarze z Bydgoszczy ponownie wyszli na prowadzenie 15:14. Po stronie gospodarzy punktowali Marcel Gromadowski i Vladimir Cedic, natomiast u bydgoszczan Antti Siltala i Michal Cerven. Tie-break zakończył się  dopiero po bloku gości na Tomaszu Tomczyku. Siatkarze Delecty Bydgoszcz wygrali 20:18.