··· ···

22. kolejka PlusLigi – Typują analitycy forBET

Analitycy sponsora PlusLigi firmy forBET oraz dziennikarz Polsatu Sport Marcin Lepa przedstawiają typy na 22. kolejkę PlusLigi.

ONICO AZS Politechnika Warszawska - LOTOS Trefl Gdańsk 2:3

ONICO AZS Politechnika Warszawska w końcu zaczęła grać na miarę oczekiwań swoich kibiców. Siatkarze Jakuba Bednaruka wygrali trzy kolejne mecze, kolejno pokonując Espadon Szczecin, PGE Skrę Bełchatów oraz AZS Częstochowa. W tym samym czasie zadyszkę złapali siatkarze LOTOSU Trefl Gdańsk, którzy notują serię trzech kolejnych przegranych. Zapowiada się wyrównane spotkanie, w którym ciężko wskazać faworyta. My typujemy pięciosetowy dreszczowiec, w którym o zwycięstwie decydować będą pojedyncze akcje. Pomimo słabych ostatnio wyników, minimalnie większe szanse na wygraną dajemy zespołowi gości z Gdańska.

PGE Skra Bełchatów - Cuprum Lubin 3:2

Kolejne bardzo ciekawe starcie w 22. serii spotkań PlusLigi. PGE Skra Bełchatów po dwóch porażkach z Asseco Resovią Rzeszów i ONICO AZS Politechniką Warszawską, wygrała w ostatniej kolejce z LOTOSEM Trefl Gdańsk. Złą serię przerwali też siatkarze Cuprum Lubin, którzy po trzech porażkach z rzędu pokonali Espadon Szczecin. Przewidujemy kolejny bardzo wyrównany pojedynek, którego stawka jest bardzo wysoka. Cuprum Lubin w przypadku przegranej w zasadzie ostatecznie straci szanse na walkę o miejsce w TOP-4. Z kolei PGE Skra Bełchatów ma tyle samo punktów z piąty w tabeli Jastrzębski Węgiel i każda strata punktów może kosztować bełchatowian wypadnięcie poza TOP-4. Spodziewamy się więc pięciu setów i wyrównanej walki, w której ostatecznie górą będzie doświadczenie gospodarzy.

Espadon Szczecin - Cerrad Czarni Radom 3:2

W ostatniej kolejce Espadon Szczecin nie miał nic do powiedzenia i łatwo uległ 0:3 Cuprum Lubin, jednak dwa tygodnie temu siatkarze ze Szczecina potrafili pokonać LOTOS Trefl Gdańsk. Espadon Szczecin zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli i jeśli chce powalczyć o poprawienie swojej pozycji to musi punktować w meczach u siebie. Cerrad Czarni Radom przegrali dwa ostatnie mecze, ale warto podkreślić, że ich przeciwnikami byli bardzo mocni ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i Asseco Resovia Rzeszów. Faworytem są na pewno siatkarze z Radomia, ale my w tym meczu poszukalibyśmy niespodzianki i odważymy się wytypować zwycięstwo Espadonu Szczecin.

Asseco Resovia Rzeszów - Jastrzębski Węgiel 2:3

To z pewnością będzie hit 22. kolejki Plus Ligi. Jastrzębski Węgiel po porażce w ostatnim meczu 2:3 z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle spadł na piąte miejsce w ligowej tabeli. Jednak sytuacja za plecami ZAKSY Kędzierzyn-Koźle jest bardzo ciekawa, bo Jastrzębski Węgiel traci tylko 4 punkty do Asseco Resovii Rzeszów, która zajmuje 2. miejsce. Od czasu porażki z LOTOSEM Trefl Gdańsk pod koniec stycznia Asseco Resovia Rzeszów wygrała trzy kolejne mecze i wydaje się, że forma tego zespołu idzie w górę. Ponownie więc typujemy bardzo zacięty, pięciosetowy pojedynek. Tydzień temu Jastrzębski Węgiel przegrał tie-break z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle to teraz typujemy wygraną gości i zwycięstwo 3:2.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - GKS Katowice 3:1

GKS Katowice sprawił już w tym sezonie niejedną niespodziankę. Ostatnio katowiczanie notowali fantastyczną serię czterech zwycięstw z rządu, przerwaną dopiero w ostatniej kolejce przegraną 0:3 z MKS Będzin. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle to jednak zdecydowanie trudniejszy przeciwnik niż wcześniejsi rywale GKS-u Katowice. Nie jest wykluczone, że goście ugrają jednego seta, ale jednak zdecydowanie stawiamy na trzypunktowe zwycięstwo mistrzów Polski.

MKS Będzin - Łuczniczka Bydgoszcz 3:1

W ostatniej kolejce MKS Będzin zaskakująco łatwo poradził sobie z GKS-em Katowice wygrywając 3:0. A trzy tygodnie temu równie niespodziewanie MKS Będzin wygrał 3:2 z Cuprum Lubin. Te dwa wyniki mogą być dowodem na rosnącą formę siatkarzy z Będzina.
Teraz ich przeciwnikiem będzie Łuczniczka Bydgoszcz, która ostatnio gra mocno w kratkę przeplatając wygrane kolejnymi przegranymi. Wydaje się, że faworytem tego spotkania są gospodarze i typujemy ich trzypunktowe zwycięstwo.

Effector Kielce - Indykpol AZS Olsztyn 0:3

W ostatniej kolejce Effector Kielce wygrał 3:2 z Łuczniczką Bydgoszcz i w ten sposób przerwał fatalną serię 11 kolejnych porażek ligowych. O kolejne zwycięstwo będzie jednak kielczanom bardzo trudno, ponieważ tym razem ich przeciwnikiem będzie rozpędzony Indykpol AZS Olsztyn. Siatkarze z Olsztyna wygrali już dziewięć spotkań z rzędu i po ostatniej kolejce awansowali na trzecie miejsce w tabeli PlusLigi. Typujemy, że zwycięska seria Indykpolu AZS Olsztyn przedłużona zostanie do dziesięciu spotkań, a Effectorowi Kielce trudno będzie w tym meczu ugrać chociażby jednego seta.

BBTS Bielsko-Biała - AZS Częstochowa 3:2

Pojedynek jednych z najsłabszych drużyn PlusLigi. Zajmujący 14. miejsce BBTS Bielsko-Biała zagra z ostatnim AZS Częstochowa. Gospodarze przegrali cztery ostatnie spotkania, ale to jest nic w porównaniu z 14. porażkami z rzędu AZS Częstochowa. Chociaż dla częstochowian to może być ostatnia szansa na złapanie kontaktu z wyprzedzającymi ich drużynami, to my stawiamy jednak na sukces BBTS Bielsko-Biała. Spotkanie powinno być bardzo wyrównanie, ale ostatecznie dwa punkty, po wygranej w tie-breaku trafią do Bielska-Białej.