25 19 21 25 25 23 25 18 0 0

Delecta wygrała VIII Memoriał Arkadiusza Gołasia

Delecta Bydgoszcz, PGE Skra Bełchatów, Chemes Humenne, Wkręt-met AZS Częstochowa taka jest kolejność w VIII Memoriale Arkadiusza Gołasia w Międzychodzie.

Wyniki drugiego dnia - o 3. miejsce
Wkręt-met AZS Częstochowa – Chemes Humenne 2:3 (25:19, 21:25, 21:25, 25:16, 13:15).

W pierwszym meczu o trzecie miejsce w turnieju poświęconym pamięci utalentowanego siatkarza – Arkadiusza Gołasia, Wkręt-met AZS Częstochowa zmierzył się ze słowackim mistrzem kraju Chemes Humenne. W pierwszym secie bezapelacyjnym liderem byli częstochowianie, którzy świetnie radzili sobie z atakiem, jak i zagrywką. Natomiast ekipa ze Słowacji popełniała mnóstwo błędów własnych. Partia zakończyła się zwycięstwem AZS-u (25:19). W kolejnych odsłonach meczu rolę się odwróciły, bowiem to Słowacy dominowali na parkiecie. Skutecznie blokowali i zagrywali, w konsekwencji wygrali trzecią i czwartą partię do 21. W czwartym secie Akademicy wrócili już do swojego stylu gry – przestali popełniać proste błędy i poprawili swoją skuteczność w ataku, co zaowocowało łatwym zwycięstwem (25:16). Tie-break lepiej rozpoczęli mistrzowie Słowacji, co prawda biało-zielonym udało się doprowadzić do remisu 11:11, ale w końcówce o dwa oczka lepsi okazali się podopieczni Stanislawa Vartovinka, którzy wygrywając mecz 3:2 ostatecznie zajęli trzecie miejsce w VIII memoriale Arkadiusza Gołasia, a AZS Częstochowa czwarte.

Wkręt-met AZS: Hunek, Marcyniak, Stelmach, Hebda, Kaczyński, Bociek, Piechocki (libero) oraz Lisinac, Janusz, Bik (libero), Murek; Chemes: Joscak, Lizala, Mizerak, Pavelka, Sarnecki, Sotak, Krys (libero) oraz Hrinak, Leskanic, Mlynarcik, Balisin.

Finał
Delecta Bydgoszcz – PGE Skra Bełchatów 3:2 (21:25, 26:24, 19:25, 35:33, 15:11)
W drugim meczu dnia Delecta Bydgoszcz zmierzyła się z wicemistrzem kraju PGE Skrą Bełchatów. Bełchatowianie spotkanie rozpoczęli z wysokiego „c”. Raz po raz posyłali na stronę rywala trudne zagrywki sprawiając przeciwnikowi problemy z dokładnym przyjęciem. Skra Bełchatów bardzo pewnie wygrała pierwszą odsłonę meczu (25:21).Początek kolejnej partii toczył się pod dyktando podopiecznych Jacka Nawrockiego. Bydgoszczanie mieli spore problemy z przebiciem się przez blok drużyny z Bełchatowa. Jednak w końcówce zespół znad Brdy zdołał doprowadzić do remisu (20:20), a to dzięki poprawieniu skuteczności w ataku i kontrataku. Od tego stanu walka toczyła się punkt za punkt. Ostatecznie po grze na przewagi lepsza okazała się drużyna Delecty Bydgoszcz (26:24). W secie numer trzy zawodnicy Skry Bełchatów nie popełnili już tak dużo błędów własnych i rozstrzygnęli tę partię na swoją korzyść (25:19). Na nic zdały się przerwy na żądanie trenera Piotra Makowskiego. Czwarta partia spotkania od samego początku toczyła się punkt za punkt. Żadnej drużynie nie udało się wypracować znaczącej przewagi punktowej. Po emocjonującej grze na przewagi o dwa punkty lepsi okazali się bydgoszczanie, którzy wygrali tego seta (35:33). Tie-break był już właściwie jednostronnym widowiskiem w wykonaniu Delecty Bydgoszcz. Bardzo szybko narzucili rywalowi swój rytm gry i wygrali pewnie tę część meczu 15:11 i całe spotkanie 3:2, zajmując jednocześnie pierwsze miejsce w memoriale Arkadiusza Gołasia.

Delecta: Masny, Konarski, Wika, Waliński, Wrona, Jurkiewicz, Dębiec (libero) oraz Owczarz, Wiese, Lipiński, Bonisławski (libero), Wieczorek,
PGE Skra: Woicki, Wlazły, Pliński, Kłos, Winiarski, Atanasijević, Zatorski (libero) oraz Zugaj, Cala, Bąkiewicz.