Autor:Redakcja
  14.12.2019 godz. 13:25  |   38

Sobota z PlusLigą: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Indykpol AZS Olsztyn 3:1

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonał Indykpol AZS Olsztyn 3:1 (25:21, 25:14, 23:25, 25:14) w meczu dziesiątej kolejki PlusLigi. MVP został Kamil Semeniuk.

- W PlusLidze każdy może wygrać z każdym. Nie ważne, czy mierzysz się z górą tabeli, czy z zespołami, które zajmują ostatnie miejsca. Być może u niektórych zawodników bądź zespołów, większa motywacja przychodzi na starcie z mocniejszymi drużynami. Dla mnie nie ma to żadnego znaczenia, gram po to, aby wygrywać – powiedział olsztyński przyjmujący, Robbert Andringa. W minioną sobotę, Indykpol AZS niespodziewanie uległ przed własną publicznością ekipie MKS Będzin 2:3.

Olsztynianie długo dotrzmywali kroku gospodarzom. Było 8:8, 14:14, 18:18. Następnie zablokowany został Hadrava, dwa razy dobrze zaserwował Śliwka i piłkę posłał w aut Poręba. Kędzierzynianie zdobyli kolejno cztery punkty i losy pierwszego seta były praktycznie przesądzone. W ostatniej akcji blok obił Semeniuk.

W drugim secie gospodarze mieli dużą przewagę. Po kontrze Barotiego prowadzili 6:1, a niebawem Semeniuk podwyższył na 10:4. Jednostronna gra toczyła się do końca partii.

Trzecią partię mistrzowie Polski przegrali w złym stylu. Popełniali błędy, brakowało właściwej koncentracji. Długo był wynik remisowy - 11:11, 16:16. Teraz dwa punkty zdobyli olsztynianie. Trener Nikola Grbić poprosił o pierwszą przerwę w tym spotkaniu. Gra gospodarzy nie poprawiła się. Po asie Semeniuka na 22:21 wydawało się, że kędzierzynianie dokończą zwycięsko tę partię. Tak się jednak nie stało. W czwartej partii gospodarze znowu uzyskali olbrzymią przewagę. Bardzo dobry mecz rozegrał Kamil Semeniuk. Młody zawodnik nie pierwszy raz w tym sezonie zaprezentował się z bardzo dobrej strony.