Wiadomości

autor: Kamil Składowski, utworzono: 25 styczeń 2024 , 10:00

Znamy dokładne terminy meczów ćwierćfinałowych TAURON Pucharu Polski 2024Sześć zespołów z PlusLigi i dwa drugoligowe powalczą w ćwierćfinale TAURON Pucharu Polski siatkarzy. Poznaliśmy dokładne terminy rywalizacji w 1/4 finału, zwycięzcy tych meczów zagrają w wielkim turnieju finałowym w Krakowie. Przed rokiem sam finał oglądało w hali rekordowe 11 815 widzów, w tym roku szykuje się jeszcze wyższa frekwencja!

Tutaj kupisz wejściówki na wielki finał

W rozgrywkach o TAURON Puchar Polski pozostało już tylko osiem drużyn. Sześć najlepszych na półmetku rundy zasadniczej PlusLigi: Jastrzębski Węgiel, Projekt Warszawa, Aluron CMC Warta Zawiercie, Asseco Resovia Rzeszów, Trefl Gdańsk i Bogdanka LUK Lublin oraz drugoligowe rewelacje tych rozgrywek – CUK Anioły Toruń i CM Soleus Klub Sportowy Rudziniec.

Poznaliśmy właśnie dokładne terminy meczów ćwierćfinałowych, wszystkie spotkania pokaże Polsat Sport, a bezpośrednia walka o wyjazd do Krakowa rozegra się 13 i 14 lutego.

Wtorek 13 lutego:
17.30 CUK Anioły Toruń – Projekt Warszawa (Polsat Sport)
20.30 Asseco Resovia Rzeszów – BOGDANKA LUK Lublin (Polsat Sport)

Środa 14 lutego:
17.30 Jastrzębski Węgiel – Trefl Gdańsk (Polsat Sport)
20.30 CM Soleus klub Sportowy Rudziniec – Aluron CMC Warta Zawiercie (Polsat Sport)
Wielki finał 2 i 3 marca w TAURON Arenie Kraków.

W Krakowie szykuje się kolejne wspaniałe święto polskiej ligowej siatkówki. Do tej pory na wielki finał sprzedało się już prawie sześć tysięcy biletów, większość z nich to miejsca najlepiej eksponowane. W kolejnych transzach udostępniane są pozostałe miejsca najwyżej wycenione, ale tych biletów będzie już mniej niż tych z pozostałych kategorii. Warto pamiętać, że w tym roku dostępna będzie cała TAURON Arena, czyli ponad 15 tysięcy miejsc – przed rokiem liczba miejsc była ograniczona, gdyż nie można było użyć kilku dolnych trybun.
Co warte podkreślenia, blisko 6 tysięcy sprzedanych biletów to świetny wynik, skoro nie znamy jeszcze ostatecznie drużyn, które zagrają w Krakowie. Te poznamy w trakcie ćwierćfinałowych starć, które rozgrywane będą w dniach 13 i 14 lutego.


  
W gronie faworytów do przyjazdu do Krakowa są Jastrzębski Węgiel, Asseco Resovia Rzeszów, Aluron CMC Warta Zawiercie i Projekt Warszawa, ale i swoje szanse będą mili ich rywale. Z pewnością do TAURON Areny Kraków przyjadą drużyny, w których składach roi się od mistrzów olimpijskich, mistrzów świata i Europy. Szykuje się zatem wspaniała impreza, której nie można przegapić!


Sponsorem tytularnym rozgrywek, których wielki finał odbywać się będzie w stolicy Małopolski, jest firma TAURON Polska Energia.

Sponsor Tytularny:

Sponsorzy Główni:

Sponsorzy strategiczni:

Sponsorzy:

Partnerzy:

Oficjalna woda:

Partnerzy medialni:

Miasto Gospodarz: