Wiadomości

autor: Kamil Składowski, fot. Piotr Sumara, utworzono: 12 grudzień 2022 , 22:44

Poznaliśmy uczestników 1/4 finału TAURON Pucharu Polski

Ślepsk Malow Suwałki uzupełnił stawkę ćwierćfinalistów TAURON Pucharu Polski siatkarzy. Sześć najlepszych ekip na półmetku fazy zasadniczej PlusLigi zagra o to trofeum, grupa uzupełniona zostanie o dwie ekipy z eliminacji. Turniej finałowy odbędzie się w dniach 25-26 lutego 2023 roku. Losowanie par ćwierćfinału w najbliższą środę.

We wtorek wieczorem, po wygranej 3:0 z BBTS-em Bielsko-Biała, do grona ćwierćfinalistów dołączył zespół Ślepska Malow Suwałki. Obok Trefla Gdańsk to drugi zespół, który na półmetku jest objawieniem PlusLigi. Pewnie niewielu typowałoby, że właśnie te dwie drużyny zajmą piąte i szóste miejsce na półmetku, wyrzucając za burtę pucharowych emocji tak uznane firmy, jak PGE Skrę Bełchatów czy Projekt Warszawa.

– Nasza liga jest pełna emocji ale i niespodzianek, wysokie miejsce Trefla i Ślepska tylko to potwierdzają – mówi Artur Popko, prezes Polskiej Ligi Siatkówki. – Ciekawie zapowiadają się ćwierćfinały TAURON Pucharu, a finał będzie z pewnością świętem ligowej siatkówki. Wkrótce ogłosimy, które miasto będzie gościć najlepsze polskie drużyny – dodaje prezes.


 



Aktualna tabela PLusLigi

W czołowej szóstce znalazły się jeszcze Aluron CMC Warta Zawiercie, Jastrzębski Węgiel, Asseco Resovia Rzeszów i obrońcy tytuły Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Co ciekawe, w ostatniej serii gier nieoczekiwanie na pierwsze miejsce w tabeli wskoczył zespół z Zawiercia, który we wcześniejszych piętnastu seriach gier ani razu nie był liderem. W ostatniej chwili zdetronizował Jastrzębski Węgiel, który przewodził stawce przez dziesięć kolejek z rzędu, a w bezpośrednim starciu rozbił Aluron CMC gładko 3:0. Co taka zamiana oznacza dla obu drużyn? Zawiercianie przystąpią do losowania z nr 1, będą rozstawieni na górze drabinki, Jastrzębski Węgiel trafi na jej dół. Jeśli wspomniane zespoły przejdą ćwierćfinał – podobnie jak ZAKSA i Asseco Resovia, to w lutowym półfinale Aluron spotka się z ZAKSĄ, a Jastrzębski z Asseco Resovią. Warto pamiętać, że zawiercianie już dwukrotnie grali w półfinale TAURON Pucharu Polski, lecz w obu przypadkach musieli uznać wyższość drużyny z Kędzierzyna-Koźla. Zanim jednak najmocniejsze ekipy na półmetku zaczną myśleć o pucharowym triumfie, będą musiały rozprawić się w ćwierćfinale z Treflem, Ślepskiem Malow oraz drużynami z eliminacji – zwycięzców 1/8 finału – MKS Będzin/Exact Systems Norwid Częstochowa i CHKS Arka Chełm/MKS Avia Świdnik. Z pewnością wyeliminowanie dobrze grających ekip z Gdańska i Suwałk będzie sporym wyzwaniem, podobnie jak jeden, decydujący mecz u drużyn z eliminacji.


 




W środę odbędzie się losowanie 1/4 finału, do diagramu zostaną dolosowane drużyny z miejsc 5-6 na półmetku fazy zasadniczej PlusLigi oraz dwie z eliminacji. Pierwsza i druga ekipa PlusLigi są tak rozstawione, że mogą się spotkać dopiero w finale. Mecze ćwierćfinału zaplanowano na sam początek lutego (gospodarzami meczów będą drużyny z niższych lig lub wyżej sklasyfikowane w tabeli PlusLigi na półmetku fazy zasadniczej), turniej finałowy odbędzie się w dniach 25-26 lutego. Wkrótce podany zostanie jego gospodarz.

Sponsor Tytularny:

Sponsor Strategiczny:

Sponsorzy:

Partnerzy:

Oficjalna woda:

Media:

Miasto Gospodarz: