Autor:redakcja, fot. ks.cuprum.lubin.pl
  05.10.2014 godz. 20:32

Historyczny dzień w Lubinie


- Będzie to dla nas podniosłe wydarzenie, wspaniały dzień, który zapisze się w historii miasta i klubu - mówi wiceprezes Cuprum Lubin Tomasz Tycel.

Zespół ten w poniedziałek podejmie wicemistrza PlusLigi Asseco Resovię Rzeszów (18.00, Polsat Sport). Włodarze klubu podkreślają, że w sezonie 2014/15 nie chcą być "chłopcami do bicia”. Celem klubu jest miejsce w pierwszej ósemce ekstraklasy.

- Podejmiemy rywala znakomitego, który w niedalekiej i dalszej przeszłości odnosił wielkie sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej. Przed meczem chcemy powitać złotych medalistów FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014, którzy grają w barwach rzeszowskiego klubu - dodaje Tomasz Tycel. Będą to Rafał Buszek, Fabian Drzyzga, Krzysztof Ignaczak, Dawid Konarski i Piotr Nowakowski.

Tomasz Tycel podkreślił, że po przyjęciu Cuprum Lubin do PlusLigi "klub stanął przed ogromnymi wyzwaniami organizacyjnymi." - Myślę, że sprostaliśmy wszystkim wymaganiom. Mecz rozegrany zostanie w nowej hali. Siatkarze mieli już tam treningi. Natomiast nasze sportowe umiejętności zweryfikuje boisko. Na pewno chcemy dobrze zaprezentować przed naszymi kibicami. Liczymy, że trybuny hali wypełnią się do ostatniego miejsca - mówi wiceprezes klubu.

W okresie transferowym do lubińskiego zespołu dołączyło sześciu zawodników: Ivan Borovnjak (Aluminium Al-Mahdi), Jeroen Trommel (Volley Paryż), Dmytro Paszycki (AS Cannes), Marcel Gromadowski (Volley Brollo), Paweł Rusek oraz Grzegorz Łomacz (obaj LOTOS Trefl Gdańsk). Trenerem został rumuński szkoleniowiec Gheorghe Cretu, który nie tak dawno pracował w AZS Olsztyn. Drugim szkoleniowcem będzie Paweł Szabelski, który prowadził Cuprum w poprzednim sezonie.

Gdy drużyna grała w pierwszej lidze, bilety na mecze siatkarzy Cuprum były darmowe. - Był to jeden z naszych sposobów popularyzowania siatkówki w mieście i regionie. Niestety, nie mogliśmy czegoś takiego utrzymać w tym sezonie. Koszta organizacji meczów w PlusLidze są wyższe - dodaje Tomasz Tycel.

Ze składu, który grał w poprzednim sezonie w pierwszej lidze pozostało sześciu graczy. Szefowie Cuprum chcą, aby zespół krok po kroku wspinał się w hierarchii polskiej siatkówki. Za trzy-cztery lata drużyna miałaby walczyć o miejsce w czołowej czwórce ekstraklasy.

Skład Cuprum Lubin:
rozgrywający: Grzegorz Łomacz, Maciej Gorzkiewicz
atakujący: Marcel Gromadowski, Szymon Romać
środkowi: Dmytro Paszycki (Ukraina), Łukasz Kadziewicz, Adam Michalski
przyjmujący: Ivan Borovnjak (Serbia), Łukasz Łapszyński, Jeroen Trommel (Holandia), Paweł Siezieniewski
libero: Paweł Rusek, Marcin Kryś

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...
...
...