Autor:redakcja
  01.02.2024 godz. 13:42

Drużyna 19. kolejki PlusLigi


Bohaterem 19. kolejki PlusLigi był Mateusz Bieniek, który w czterosetowym spotkaniu Aluronu CMC Warty Zawiercie w Katowicach zdobył aż 26 punktów, poprawiając o dwa punkty rekord kariery.

Jedno z siatkarskim powiedzeń mówi, że "środkowi meczów nie wygrywają". W PlusLidze się jednak nie sprawdza, bo mamy na tej pozycji takich graczy jak Bieniek, Norbert Huber czy kontuzjowany obecnie Jakub Kochanowski. Ten pierwszy był najskuteczniejszym zawodnikiem meczu z GKS Katowice, a więcej punktów w 19. kolejce - 29 - zdobył tylko Jake Hanes, atakujący KGHM Cuprum Lubin. Kolega Bieńka z reprezentacji - Huber - był najskuteczniejszym zawodnikiem Jastrzębskiego Węgla, który wygrał w Rzeszowie. Obaj zostali wybrani na najlepszych w swoich meczach. 

Dwa spotkania 19. kolejki zakończyły się tie-breakami. Serię czterech porażek przerwała PSG Stal Nysa, wygrywając w Olsztynie. MVP został Remigiusz Kapica, ale wobec wielkiej konkurencji na tej pozycji wyróżniliśmy Zouheira El Graouiego, który zdobył 20 punktów, atakując z 53-procentową skutecznością. Ważne zwycięstwo odniosło KGHM Cuprum Lubin, niespodziewanie pokonując Trefla Gdańsk. Od początku rozgrywał Kajetan Kubicki, mistrz świata juniorów, i spisał się znakomicie. Dostał szansę i ją wykorzystał, podobnie jak Bartosz Gomułka, inny wielki talent polskiej siatkówki, najlepszy zawodnik spotkania Enei Czarnych Radom ze Ślepskiem Malow Suwałki. Pierwszą szóstkę drużyny kolejki uzupełniają uznane gwiazdy - Artur Szalpuk z Projektu Warszawa i Thales Hoss z Bogdanki LUK Lublin. Ich zespoły bez większych problemów wygrały swoje spotkania.

Enea Czarni wygrali po raz drugi w swojej nowej hali, przedłużając szanse na utrzymanie w PlusLidze. Oprócz Gomułki, świetnie zaprezentowali się środkowy Wiktor Rajsner (4 bloki) i skuteczny w ważnych momentach Konrad Formela, atakujący z 64-procentową skutecznością i znakomity w przyjęciu zagrywki. 

Bardzo dobry mecz rozegrał Tsimafei Zhukouski, chorwacki rozgrywający PSG Stali, a w Bogdance LUK błyszczał środkowy Marcin Kania, zatrzymując cztery ataku rywali z PGE GiEK Skry. Drużynę 19. kolejki uzupełniają uznane firmy - Trevor Clevenot z Aluronu CMC Warty i będący w znakomitej dyspozycji Jakub Popiwczak z Jastrzębskiego Węgla, który mecz z Asseco Resovią zakończył z 19 obronami.

Mecz Exact Systems Hemarpolu Częstochowa z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle zostanie rozegrany 2 marca.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...
...
...
...