Autor:www.gdansk.pl, fot. Jerzy Pinkas/gdansk.pl
  26.01.2024 godz. 10:17

Nie żyje Andrzej Trojanowski. Wielka postać gdańskiego sportu i prezes Radia Gdańsk


Odszedł jeden z przyjaciół polskiej siatkówki, osoba która zrobiła bardzo wiele dla promocji i rozwoju naszego sportu, nie tylko w Gdańsku.

Cały artykuł na gdansk.pl tutaj

Za miesiąc skończyłby 72 lata, ale nie było mu to dane - ciężka choroba zdążyła zrobić swoje. Andrzej Trojanowski miał wiele zasług dla Gdańska i jego mieszkańców. Niedługo po upadku PRL został prezesem Radia Gdańsk i w ciągu dziewięciu lat zbudował jedną z najlepszych rozgłośni w kraju. Potem przez prawie 15 lat był bliskim współpracownikiem prezydenta Pawła Adamowicza jako dyrektor Biura Prezydenta Gdańska i Biura ds. Sportu. Należał do wąskiego grona osób, które wymyśliły dla Gdańska udział w EURO 2012 i pomogły zrealizować ten projekt z sukcesem.

Andrzej Trojanowski przeszedł na emeryturę w lipcu 2019 roku, już po śmierci Pawła Adamowicza. Miał na koncie 15 lat pracy w gdańskim magistracie.

W 2005 odznaczony został przez prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego Złotym Krzyżem Zasługi. Wielokrotnie uhonorowano go także medalami ministrów sportu, edukacji i obrony narodowej.

Od dłuższego już czasu był poważnie chory, ale wciąż pozostawał aktywny na tyle, ile mógł. Niemal do końca swoich dni był przewodniczącym Gdańskiej Rady Sportu. Zmarł 25 stycznia.

Polska Liga Siatkówki

Rodzinie i Bliskim składa najgłębsze kondolencje.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...
...
...
...