Autor:Kamil Składowski
  09.01.2024 godz. 10:02

Losowanie ćwierćfinałów TAURON Pucharu Polski na żywo tylko w Siatkarskich Ligach!


Znamy już wszystkich plusligowych ćwierćfinalistów rozgrywek o TAURON Puchar Polski siatkarzy. O ostatnie dwa miejsca w 1/4 finału powalczą w najbliższą środę cztery drużyny z niższych lig. A już w niedzielę 14 stycznia na żywo losowanie ćwierćfinałów, początek o godz. 13. Można je będzie śledzić tylko na kanale Siatkarskie Ligi na YouTube. Zapraszamy do wspólnego oglądania!

Wejściówki na wielki, rekordowy finał w Krakowie

W tym sezonie akcjonariusze Polskiej Ligi Siatkówki zdecydowali, że ostatni etap rozgrywek TAURON Pucharu Polski, już z udziałem klubów PlusLigi, kluby elity rozpoczną od ćwierćfinałów. Na tym etapie zagra sześć najlepszych drużyn na półmetku rundy zasadniczej PlusLigi oraz dwa wyłonione z eliminacji w niższych ligach.

 Występ w decydującej fazie rozgrywek zapewniło sobie sześć klubów: Jastrzębski Węgiel, Projekt Warszawa, Aluron CMC Warta Zawiercie, Asseco Resovia Rzeszów, Trefl Gdańsk i BOGDANKA LUK Lublin.

Do sześciu klubów z PlusLigi dołączą dwa z niższych klas rozgrywkowych. Do czwartej rundy awansowało trzech drugoligowców: CM Soleus KS Rudziniec, KPS Konspol Słupca, CUK Anioły Toruń oraz BOGDANKA Arka Chełm z TAURON 1. Ligi. Ćwierćfinalistów z tego grona poznamy w środę, kiedy CM Soleus podejmie Konspol, a Anioły – Bogdankę Arkę.

Losowanie par ćwierćfinałowych zaplanowane jest na 14 stycznia (początek o godz. 13), a mecze 1/4 finału zostaną rozegrane 13 i 14 lutego 2024. Turniej finałowy odbędzie się w TAURON Arenie w Krakowie 2 i 3 marca.

W trakcie losowanie cztery czołowe ekipy PlusLigi na półmetku fazy zasadniczej zostaną rozstawione zgodnie z diagramem rozgrywek – Jastrzębski Węgiel, Projekt Warszawa, Aluron CMC Warta Zawiercie, Asseco Resovia Rzeszów – a Jastrzębski i Projekt spotkać się będą mogły dopiero w wielkim finale.

 


Wejściówki na wielki, rekordowy finał w Krakowie

Dolosowane zostaną Trefl Gdańsk, BOGDANKA LUK Lublin oraz dwie ekipy z niższych lig. W ćwierćfinałach gospodarzami będą albo wyżej rozstawione ekipy z PL, gdy trafią na siebie dwie z tej samej ligi, albo ekipa z niższych lig. Zwycięzcy pojadą do Krakowa i wezmą udział w świetnym widowisku. Przed rokiem w TAURON Arenie najlepsi kibice świata ustanowili rekord na meczu z udziałem drużyn ligowych – spotkanie obejrzało 11 815 widzów! Teraz wszystko wskazuje, że ten wynik zostanie jeszcze bardziej wyśrubowany, bowiem do dyspozycji jest więcej, blisko 15 tysięcy miejsc!

Sponsorem tytularnym rozgrywek, których wielki finał odbywać się będzie w stolicy Małopolski, jest firma TAURON Polska Energia.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...
...
...
...