Autor:Kamil Składowski, fot. Piotr Sumara
  16.12.2023 godz. 09:08

Trwa walka o miejsce w TAURON Pucharze Polski 2024. Sześć czołowych ekip PlusLigi poznamy już za trzy tygodnie!


Już wkrótce poznamy drużyny z PlusLigi, które powalczą o miejsce w turnieju finałowym TAURON Pucharu Polski. To wielkie wydarzenie odbędzie się w najpojemniejszej polskiej hali już 2 i 3 marca 2024 roku. Po zakończeniu 15. kolejki dowiemy się, które ekipy PlusLigi awansują do ćwierćfinałów TAURON Pucharu.

Tutaj możesz zdobyć swoje wejściówki na ligowe święto siatkówki

W tym sezonie szansę na trofeum TAURON Pucharu Polski mieć będzie sześć drużyn PlusLigi, które zajmą sześć czołowych miejsc po zakończeniu półmetka fazy zasadniczej, czyli po 15. kolejce. Wszystko będzie jasne najpóźniej 8 stycznia, gdy zakończy się ostatnia kolejka w połowie sezonu zasadniczego. – Już teraz widać, że czekają nas emocjonujące tygodnie walki o miejsce w szóstce – mówi Artur Popko, prezes Polskiej Ligi Siatkówki. – Po zeszłorocznym finale TAURON Pucharu zebraliśmy mnóstwo pochlebnych opinii, kibicom i całemu środowisku podobała się atmosfera, którą w TAURON Arenie stworzyli nasi najlepsi kibice. Przed rokiem ustanowiliśmy rekord widowni ponad 11 tysięcy, w tej edycji spodziewamy się jeszcze większej liczby, bowiem hala w pełnym rozłożeniu pomieścić może około 15 tysięcy fanów. Trwa już sprzedaż biletów i pierwsze tysiące, choć nie znamy jeszcze uczestników, już zostały sprzedane. Zapraszamy do Krakowa i dziękujemy, że jesteście z najlepszą ligową siatkówką – dodaje prezes.

 Do czołowej szóstki na półmetku aspiruje w tej chwili 9 ekip, właściwie Jastrzębski Węgiel i Projekt Warszawa mogą być już niemal pewne udziału w ćwierćfinale pucharu – mają odpowiednio 30 i 29 punktów. Po 24 oczka na koncie mają Asseco Resovia i Aluron CMC, 22 Trefl Gdańsk, a 20 BOGDANKA LUL Lublin. Tak w tej chwili wygląda czołowa szóstka, choć Indykpol AZS i PSG Stal Nysa mają jeszcze po zaległym spotkaniu. Obie te ekipy, a także obrońca tytułu – Grupa Azoty ZAKSA – mają jeszcze realne szanse na walkę o czołową szóstkę. Szczególnie w przypadku kędzierzynian – targanych prawdziwą plagą kontuzji – może być to jednak wielkie wyzwanie, by w najbliższych czterech kolejkach uzbierać tyle punktów, by zakwalifikować się do ćwierćfinałów.

– Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by być na tyle wysoko żeby mieć szansę obrony TAURON Pucharu Polski – mówi Piotr Szpaczek, prezes ZAKSY. – Po kontuzji Olka Śliwki znowu nam się posypały całe wcześniejsze plany. Nawet nie wiem, w jaki sposób to wszystko skomentować. Może tylko tym, że mecz Ligi Mistrzów w Belgii pokazał, że walczymy w każdych warunkach. I tak też zrobimy z pucharem, powalczymy o niego aż do półmetka, do meczu w Jastrzębiu-Zdroju. Woli walki nam nie zabraknie, potrzebujemy jeszcze zdrowia – dodaje prezes.

– W przypadku ZAKSY chyba sprawdza się teoria, że suma szczęścia i pecha w sporcie musi się zgadzać – zauważa Jakub Bednaruk, ekspert Polsatu Sport. – Poprzednie sezony grali niemal gołą szóstką i w kluczowych momentach zdrowie było. Teraz maja prawdziwą plagę i szczerze wątpię, czy będą w stanie rzucić wszystkie siły na kilka kolejek, w których musieliby super punktować, by realnie myśleć o czołowej szóstce na półmetku. Wydaje się, że raczej mogą nie dać rady, a wszystkie siły rzucą na play-off PlusLigi i Ligę Mistrzów. Zobaczymy, czy tak się stanie, ale ich brak w Pucharze Polski jest całkiem realny – dodaje.

Przypomnijmy, że czołowa szóstka na półmetku PlusLigi trafi do ćwierćfinałów pucharu, podobnie jak dwie drużyny z eliminacji z niższych lig. pierwsze cztery ekipy PlusLigi zostaną rozstawione. W taki sposób, że pierwsza i druga będą się mogły spotkać dopiero w wielkim finale. Cztery ekipy (dwie z eliminacji oraz te z miejsc 5 i 6 w PL) zostaną dolosowane. Zwycięzcy meczów (zaplanowane wstępnie na 14 lutego 2024) zagrają w półfinałach w Krakowie (2 marca, wielki finał w niedzielę 3 marca).

Bilety na turniej finałowy są dostępne w systemie eventim.pl, ceny zaczynają się od 49 złotych, najlepsze miejsca kosztują 119 złotych. Dostępne będą także atrakcyjne pakiety rodzinne, a użytkownicy naszej aplikacji VolleyLand mogą liczyć na dodatkową, 20-procentową zniżkę!

Tutaj bilety

Pozostałe mecze do 15. kolejki PlusLigi (półmetek fazy zasadniczej):

Jastrzębski Węgiel:
Ślepsk (d), Aluron CMC (w), PGE GiEK Skra (w), Grupa Azoty ZAKSA (w);

Projekt Warszawa:
Grupa Azoty ZAKSA (w), PSG Stal (d), Indykpol AZS (w), Exact Systems Hemarpol (d);

Aluron CMC Warta Zawiercie:
PGE GiEK Skra (w), Jastrzębski (d), Grupa Azoty ZAKSA (w); PSG Stal (d);

Asseco Resovia Rzeszów:
Barkom (d), KGHM Cuprum (w), BOGDANKA LUK (d), Trefl (w);

Trefl Gdańsk:
PSG Stal (w), Indykpol AZS (d), Exact Systems Hemarpol (w), Asseco Resovia (d);

BOGDANKA LUK Lublin:
Indykpol AZS (w), Exact Systems Hemarpol (d), Asseco Resovia (w), GKS (d);

Indykpol AZS Olsztyn:
PGE GiEK (d, zaległy z 5. kolejki), BOGDANKA LUK (d), Trefl (w), Projekt (d), Ślepsk (w);

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle:
Projekt (d), Ślepsk (w), Aluron CMC (d), Jastrzębski (w);

PSG Stal Nysa:
KGHM Cuprum (d, zaległy z 10. kolejki), Trefl (d), Projekt (w), Ślepsk (d), Aluron (w).

Sponsorem tytularnym rozgrywek, których wielki finał odbywać się będzie w stolicy Małopolski, jest firma TAURON Polska Energia.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...
...
...
...