Autor:redakcja fot. Piotr Sumara
  18.11.2023 godz. 22:20

Piotr Graban o meczu Trefl Gdańsk - Projekt Warszawa


- Losy dwóch pierwszych setów rozstrzygnęły się w końcówkach. Rozwiązania jakie przyjęliśmy okazały się skuteczne. W trzecim "poczuliśmy krew" i pewnie zwyciężyliśmy - tak mówił po meczu Trefl Gdańsk - Projekt Warszawa trener zespołu gości Piotr Graban.

Stołeczny zespół odniósł siódme zwycięstwo z rzędu w tym sezonie PlusLigi. - Wiedzieliśmy po wyczerpującym spotkaniu z Lublinem, że wyjazd do Gdańska będzie mentalnie bardzo ciężki. Jednak wygraliśmy w trzech setach co jest ważne, bo straciliśmy mniej sił. Jesteśmy zespołem walczącym, mocnym mentalnie i zespołowość jest naszym mocnym atutem. Jesteśmy razem. Wygrane budują naszą siłę - podkreślił trener Projektu.

MVP spotkania w Gdańsku został Jurij Semeniuk. - O ile dobrze pamiętam jest to pierwsze takie wyróżnienie tego zawodnika. Jurij zrobił ogromne postępy, szczególnie w czytaniu gry i w bloku. W ofensywie zawsze był mocny.

W poprzednim spotkaniu PlusLigi Projekt dopiero po tie breaku wygrał z Bogdanką LUK Lublin. - Rywal okazał sie bardzo mocny. Przez trzy sety miałem wątpliwości czy będziemy w stanie wygrać. Wydawało się, że nie sposób pokonać tak twardego przeciwnika. Dopiero od czwartego seta zaczęliśmy przejmować kontrolę nad wydarzeniami na boisku - powiedział Piotr Graban.POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...
...
...