Autor:Projekt Warszawa, fot. Ślepsk Malow Suwałki
  17.11.2023 godz. 17:52

Taylor Averill został zawodnikiem Projektu Warszawa


Amerykański środkowy Taylor Averill został nowym zawodnikiem Projektu Warszawa. 31-letni siatkarz dołączył do zespołu wkrótce zaprezentuje się na parkietach PlusLigi.

31-letni środkowy w poprzednich dwóch sezonach reprezentował barwy Indykpolu AZS Olsztyn, a w najbliższym czasie będzie występował w koszulce drużyny ze stolicy Polski. - Pojawiła się na rynku możliwość pozyskania Taylora Averilla, z której skorzystaliśmy i jest to znak, który pokazuje, że poważnie myślimy o tym sezonie. Nasze aktualne miejsce w tabeli napawa optymizmem, ale chcemy mieć kompletny zespół wobec kontuzji dwóch naszych środkowych, aby utrzymać intensywność i wysoki poziom na treningach oraz w trakcie spotkań – powiedział Piotr Gacek, wiceprezes i dyrektor sportowy Projektu.

Amerykanin to brązowy medalista mistrzostw świata z 2018 roku oraz srebrny medalista Ligi Narodów 2023. Urodził się w Portland, a siatkarską karierę rozpoczynał w UC Irvine oraz University of Hawaii. W 2015 roku przeniósł się do włoskiej Padwy, a w latach 2017-18 reprezentował Power Volley Milano. W kolejnych latach grał we Francji, a w 2021 roku przeszedł z AS Cannes VB do Indykpolu AZS Olsztyn.

- Cieszę się, że w najbliższym czasie dołączę do Projektu Warszawa, który już teraz świetnie prezentuje się na boiskach PlusLigi. Nie mogę się doczekać spotkania z warszawskimi kibicami, nie mogę się doczekać powrotu do Polski, którą uwielbiam oraz poczucia najlepszej atmosfery panującej w Waszych halach. Jestem bardzo zadowolony, że będę grał w największym i jednym z najbardziej urokliwych miast Polski – Warszawie. Do zobaczenia na boisku – powiedział Averill.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...
...
...