Autor:redakcja
  09.11.2023 godz. 21:05

Piotr Graban po meczu w Lubinie: Zagraliśmy cierpliwie i dokładnie


KGHM Cuprum Lubin przegrał z Projektem Warszawa 0:3 w meczu piątej kolejki PlusLigi. MVP wybrano zawodnika gości Bartłomieja Bołądzia. Stołeczny klub w tym sezonie kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa i pozostaje jedną z trzech niepokonanych drużyn w PlusLidze.

- Zagraliśmy końcówki cierpliwie i dokładnie. Suchy wynik może sugerować co innego, ale mecz był dla nas bardzo trudny. Rywale postawili się nam, zagrali dobrze na zagrywce, w ataku oraz w systemie blok-obrona - powiedział po spotkaniu zadowolony trener gości, Piotr Graban. - Zagraliśmy bardzo dobry mecz. Wszyscy nasi gracze stanęli na wysokości zadania - dodał stołeczny szkoleniowiec.

Słowa trenera Grabana o dokładnej i cierpliwej grze można również odnieść do czterech wcześniejszych spotkań, które w tym sezonie rozegrali zawodnicy Projektu. Stołeczni wygrali już pięć meczów, w których stracili dwa sety. - Zespół jest zgrany, trzon naszej ekipy w porównaniu z poprzednim sezonie, został zachowany. W okresie przygotowawczym miałem do dyspozycji praktycznie wszystkich graczy. Nie byli oni w kadrze - mówi Graban i dodaje, że zawodnicy imponują wolą walki i chęcią zwyciężania.

Projekt z Treflem Gdańsk i Jastrzębskim Węglem tworzy obecnie czołówkę PlusLigi. - Chcemy jak  najwięcej wygrywać, żeby później rywale musieli nas gonić. A na play offy przygotujemy kolejny szczyt formy - zakończył Piotr Graban.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...
...
...