Autor:redakcja
  07.11.2023 godz. 13:00

Leszek Hudziak: Blok przyczynił się do zwycięstwa nad ZAKSĄ


- ZAKSA to ZAKSA - odpowiedział trener Leszek Hudziak na uwagę, że jego podopieczni pokonali osłabioną Grupę Azoty Zaksę Kędzierzyn-Koźle, klubowego mistrza Europy i wicemistrza Polski. W poniedziałek kędzierzynianie przegrali na własnym boisku z Exactem Systems Norwidem Częstochowa 1:3.

- Przed spotkaniem wiedzieliśmy, że ZAKSA ma problemy kadrowe, ale nasi gracze też ostatnio borykali się z róznego rodzaju dolegliwościami - powiedział trener częstochowskiej drużyny. - Jak nadarzyła się okazja wygrania i poprawienia swego dorobku, to dlaczego mielibyśmy jej nie wykorzystać. Jestem bardzo zadowolony z postawy moich zawodników. W sparingach przed sezonem przegrywaliśmy z trzecim składem Kędzierzyna.

Zespół gości miał w tym spotkaniu dziewięć bloków oraz szesnaście wybloków. - W dwóch ostatnich spotkaniach ten element szwankował. Dużo pracowaliśmy nad poprawieniem tego elementu i blok przysłużył się do naszego zwycięstwa - mówił częstochowski szkoleniowiec.

Warto też podkreślić doskonałą zmianę, jaką dał atakujący Mateusz Borkowski, który zastąpił Dawida Dulskiego i zdobył 22 punkty.

Częstochowianie odnieśli pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Wcześniej przegrali ze Ślepskiem Malow Suwałki 1:3 oraz Jastrzębskim Węglem 0:3. Pozostał im do rozegrania jeden zaległy mecz - z Aluronem CMC Wartą Zawiercie. - Postawiliśmy się Suwałkom, które grają już dość długo w PlusLidze. W dwóch setach powalczyliśmy z mistrzem Polski. Nie zamierzamy być chłopcami do bicia - zakończył Hudziak.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...
...
...