Autor:red, fot. volleyballworld.com
  14.10.2023 godz. 00:54

Polska para w finale mistrzostw świata w siatkówce plażowej!


Trwa znakomita passa polskiej siatkówki. Do sukcesów reprezentacji pań i panów dołaczyli Bartosz Łosiak i Michał Bryl, którzy awansowali do półfinału mistrzostw świata.

Mistrzostwa świata rozgrywane są w meksykańskiej Tlaxcali. Łosiak i Bryl od początku spisują się znakomicie, pokonując kolejnych rywali. Wygrali pięć kolejnych spotkań, tracąc tylko jednego seta, dzięki czemu awansowali do ćwierćfinału. W tym zmierzyli się z amerykańską parą Andie Benesh - Miles Partein, sklasyfikowaną na czwartym miejscu światowego rankingu, podczas gdy nasza para jest 20. 

Polacy zagrali perfekcyjnie, wygrywając 21:19 i 21:16. W pierwszym secie, wyrównanym, nasza para prowadziła już czterema punktami (10:6), jednak Amerykanie odrobili straty. Ostatni remis to wynik 18:18, po którym Bryk skończył atak, a Łosiak posłał asa i już nie dali sobie odebrać wygranej. W drugiej partii trwał koncert polskiego duetu, który w pewnym momencie osiągnął już siedmiopunktową przewagę (16:9). Amerykanie walczyli, lecz nie byli w stanie przedłużyć spotkania. 

Łosiak i Bryl byli zdecydowanie lepsi w ataku, zdobywając 31 punktów, przy 21 przeciwników. Doskonale też spisywali się w obronie i bloku. W sukcesie nie przeszkodziła im większa liczba błędów. To pierwszy taki sukces polskich siatkarzy plażowych w historii. 

...
...
...
...
...