Autor:Kamil Składowski/PZPS fot. Justyna Matjas
  27.09.2023 godz. 18:50

Polska Liga Siatkówki na II Europejskim Kongresie Sportu i Turystyki w Zakopanem


Przedstawiciele Polskiej Ligi Siatkówki wzięli udział w panelach w trakcie II Europejskiego Kongresu Sportu i Turystyki w Zakopanem. W stolicy polskich Tatr po raz pierwszy podano także informację, że nasz kraj będzie gospodarzem siatkarskiego mundialu mężczyzn w 2027 roku.
 
Prezes Polskiej Ligi Siatkówki Artur Popko najpierw wziął udział w panelu „Fenomen siatkówki w Polsce na tle innych gier zespołowych”. Razem z nim dyskutowali Sebastian Świderski, Prezes Zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Marian Kmita, Dyrektor ds. Sportu Telewizji Polsat, Radosław Piesiewicz, Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Sebastian Staszewski, Redaktor Naczelny TVP Sport.Później dyskusja przeniosła się na współpracę ze sponsorami oraz światem mediów „Sport - Sponsorzy - Media - wspólnota celów”. Dyskusję moderował doskonale znany siatkarskim kibicom Jerzy Mielewski, a poza prezesem Popko wzięli w niej udział Radosław Piesiewicz, Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Piotr Pykel, Zastępca Dyrektora ds. Sportu Telewizji Polsat, Edyta Szymańska, manager z ponad 20-letnim doświadczeniem, od lat związana z marką Plus i projektem „Siatkówka” oraz Piotr Należyty, Prezes ORLEN Superligi.

Przypomnijmy, że wcześniej w Zakopanem premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że Polska zorganizuje za cztery lata mistrzostwa świata siatkarzy.

Informację o organizacji największej imprezy w naszej dyscyplinie ogłosili wspólnie premier Morawiecki, Kamil Bortniczuk, minister Sportu i Turystyki, Sebastian Świderski, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej oraz Bartosz Kurek – Kapitan reprezentacji Polski. Według premiera, Polska jest domem siatkówki, dlatego mistrzostwa świata w 2027 roku zostaną rozegrane w naszym kraju.

Polska po raz trzeci będzie gościć najlepsze siatkarskie drużyny świata. Pierwszy raz organizowaliśmy mundial w 2014 roku. Zakończył się on sukcesem organizacyjnym i sportowym, gdyż nasza reprezentacja zdobyła złoty medal. Osiem lat później siatkarski mundial rozgrywany był w Polsce i Słowenii, które przejęły go z Rosji. Biało-czerwoni zakończyli imprezę na drugim miejscu, przegrywając w finale z Włochami.

Podczas zakopiańskiego kongresu prezydent Andrzej Duda zapowiedział także, że Polska zgłosi swoją kandydaturę do organizacji letnich igrzysk olimpijskich w 2036 roku.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...
...
...