Autor:https://www.indykpolazs.pl, redakcja
  22.09.2023 godz. 22:16

Ślepsk Malow Suwałki - Indykpol AZS Olsztyn 2:3 w sparingu


Ślepsk Malow Suwałki przegrał z Indykpolem AZS Olsztyn 2:3 (25:17, 20:25, 26:24, 18:25, 13:15) w sparingowym spotkaniu. Drugi mecz już w sobotę o godz. 11:00.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn do Węgorzewa udali się bez czterech zagranicznych siatkarzy, którzy przygotowują się do turnieju kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich. W autokarze zabrakło także Dawida Siwczyka, który z powodu choroby pozostał w Olsztynie. Skład uzupełnili młodzi zawodnicy: Szymon Patecki, Kacper Sienkiewicz i Kamil Dobosz.

Piątkowy sparing olsztynianie rozpoczęli w składzie: Jankiewicz, Majchrzak, Sapiński, Szerszeń, Janikowski, Jakubiszak, Hawryluk (libero). Ekipa Ślepska, dla której był to już trzeci sparing w tym miesiącu, od początku pierwszego seta wypracowała sobie sporą przewagę, pewnie kontrolując przebieg wydarzeń na parkiecie. Suwalczanie zwyciężyli 25:17. W drugiej odsłonie olsztynianie znacznie poprawili swoją grze w obronie oraz kontrze. Ponadto świetnie w polu serwisowym spisywał się Nicolas Szerszeń – akademicy wygrali 25:20, doprowadzając do wyrównania.

W trzeciej partii na boisku mogliśmy obserwować m.in. Kamila Szymenderę czy Szymona Pateckiego. Na środek wrócił Szymon Jakubiszak (dwa sety grał w roli atakującego). I choć większość trzeciej partii to prowadzenie Ślepska, dzięki dobrej grze Jakubiszaka oraz Szymendery, akademicy odrobili straty (z 7:11 na 19:8). Końcówka należała jednak do zawodników prowadzonych przez Dominika Kwapisiewicza, którzy wygrali 26:24. Czwarta partia to znów znaczna poprawa jakości w ekipie ze stolicy Warmii i Mazur, co przełożyło się na pewną wygraną 25:18.

Choć piąta partia zaczęła się od kilkupunktowego prowadzenia Ślepska, to z każdą kolejną akcją, do głosu dochodzili akademicy z Kortowa (2:5 – 6:7). Od tego momentu oba zespoły grały punkt za punkt, a końcówka należała do Indykpolu AZS – 15:13 i cały mecz 3:2.


Ślepsk Malow Suwałki
- Bucujlevic, Stajer (8), Żakieta (15), Halaba (8), Firszt (15), Macyra (9), Czunkiewicz (libero) oraz Gibas (3), Zackiewicz (3), Rudzewicz (1), Kaciczak (3), Filipowicz (libero).

Indykpol AZS Olsztyn - Jankiewicz (3), Szerszeń (29), Jakubiszak (17), Sapiński (5), Majchczak (7), Janikowski (3), Hawryluk (libero) oraz Szymandera (9), Dobosz (8), Ciunajtis (libero).

Drugie spotkanie pomiędzy ekipami z Olsztyna i Suwałk zaplanowano już w sobotę o godz. 11:00. Sparing jest zamknięty dla publiczności.


POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...
...
...