Autor:redakcja
  13.09.2023 godz. 19:36

Nasi typerzy przed półfinałami mistrzostw Europy


- Gramy coraz lepiej i wygramy ze Słowenią - Jan Such bez chwili zastanowienia typuje wynik pierwszego półfinału mistrzostw Europy. W drugim jego zdaniem powinni wygrać Włosi z Francuzami. Bardziej ostarożny w prognozach jest mistrz świata z 1974 roku Stanisław Gościniak, ale on również jest pełen optymizmu.

Nasi typerzy, wzorem zespołów PlusLigi, szykują formę na nowy sezon i mają swoje sprawdziany w trakcie mistrzostw Europy. Stanisław Gosciniak bezbłędnie wytypował wynik spotkania Polska - Serbia (3:1). - Nasi pokazali ogromną siłę. Wynik jednego z setów 36:34 na pewno dobrze zrobi naszym zawodnikom. Zabaczyli, że warto walczyć do samego końca, że odwaga i zdecydowanie popłaca się. Nasz zespół w tym spotkaniu zaprezentował wielką klasę. Taka postawa pozwala na optymizm na przyszłóść - powiedział Stanisław Gościniak.

Mistrz świata zaznaczył, że "mecz z Serbią nie był meczem całego zespołu. W grze można  było zauważyć mankamenty." - Świetnie zaprezentowali się nasi środkowi. Oczywiście Słoweńcy dokonają dokładnej analizy naszej gry. Oni zauważą nasze mankamenty. Dlatego musimy skupić się na swojej grze, na postawie całego zespołu. Jak tak się stanie, to możemy być spokojni o dobry wynik w półfinale. Róbmy po prostu swoje - podkreśla Stanisław Gościniak.

Odwołując się do ostatnich spotkań Polski ze Słowenią, Jan Such, olimpijczyk z Monachium i w przeszłości trener czołowych polskich klubów, zaznaczył, że z najbliższym rywalem gra się nam trudno, ale Polska jest lepszym zespołem, ma bardziej klasowych zawodników. - To nie ulega najmniejszej wątpliwości. Mamy znakomitych zmienników. Nie ma znaczenia, czy na boisku gra Wilfredo Leon, czy Kamil Semeniuk. Mamy niesamowity blok. Mój krajan Norbert Huber gra jak rasowy środkowy, to wielki talent - powiedział Jan Such.

Dodał też, że wielka siła polskiego zespołu dodaje pewności siebie, która jest bardzo potrzebna w sporcie. - Awansujemy do finału i tam zrewanżujemy się Włochom za finał mistrzostw świata. Oni wygrali u nas, my pokonamy ich u nich - prognozuje Jan Such.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...
...
...