Autor:red, fot. CEV
  08.09.2023 godz. 23:14

Ośmiu naszych już w ósemce. Zaczęła się decydująca faza mistrzostw Europy


Reprezentacje Francji i Rumunii jako pierwsze zapewniły sobie awans do ćwierćfinałów siatkarskich mistrzostw Europy. Oznacza to, że w najlepszej ósemce europejsklego championatu jest już ośmiu graczy z polskiej PlusLigi. A będzie z pewnością więcej, tym bardziej, że w niedzielę swój mecz z Belgią rozegra reprezentacja Polski.

Pierwsi awans wywalczyli Rumunii, którzy po zaciętym spotkaniu pokonali Chorwatów 3:2. Szesnaście punktów dla zwycięzców zdobył nowy gracz PGE GIEK Skry Bełchatów Adrian Aciobanitei, a w składzie rumuńskiej drużyny był także gracz Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle Daniel Chitigoi. 

Znacznie mniej walki było w drugim piątkowym spotkaniu, w którym Francuzi w trzech setach pokonali współgospodarzy mistrzostw, czyli Bułgarów. Siedem punktów zdobył nowy gracz Asseco Resovii Rzeszów Yacine Louati, punkt mniej miał jego klubowy kolega Stephen Boyer, a pięć wywalczył atakujący Jastrzębskiego Węgla Jean Patry. W składzie Trójkolorowych byli także Benjamin Toniutti (Jastrzębski Węgiel), Trevor Clevenot (Aluron CMC Warta Zawiercie) i Kevin Tillie (Projekt Warszawa).

Kolejne mecze 1/8 finału odbędą się w sobotę i niedzielę. W sobotę w Warnie zagrają Słowenia z Turcją i Portugalia z Ukrainą, a w Bari Włosi z Macedonią Północną i Holendrzy z Niemcami. Z kolei w niedzielę czekają nas dwa mecze we włoskim Bari, w których Serbia zagra z Czechami, a Polacy z Belgami.
 

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...
...
...