Autor:https://jastrzebskiwegiel.pl, redakcja
  06.09.2023 godz. 21:11

Sztab szkoleniowy Jastrzębskiego Węgla został powiększony


Przed sezonem 2023/2024 do sztabu szkoleniowego Jastrzębskiego Węgla dołączył nowy statystyk - jest nim syn Juan Mendez, syn trenera mistrza Polski.

Jeśli chodzi o sztab szkoleniowy, to najważniejsza informacja jest taka, że klub przedłużył kontrakt na sezon 2023/2024 z pierwszym trenerem zespołu Marcelo Mendezem. Współpracę z nim w Jastrzębskim Węglu nadal będzie kontynuować jego asystent Henrique Furtado.

Od początku czułem się w Jastrzębskim Węglu bardzo dobrze. Kiedy otrzymałem propozycję kontynuacji współpracy, nie miałem wątpliwości, jaka będzie moja odpowiedź. Jesteśmy zadowoleni z tego, czego wspólnie dokonaliśmy i bardzo zmotywowani do walki o nasze cele – mówi 39-letni Brazylijczyk, który przyszedł do Jastrzębskiego Węgla przed minionym sezonem.

W nadchodzącym sezonie JW będzie kontynuował współpracę także z trenerem przygotowania motorycznego, Federico Baronim, który również trafił do klubu wraz z trenerem Mendezem. – Jestem bardzo wdzięczny Marcelo i Klubowi za obdarzenie mnie dalszym zaufaniem. Mam nadzieję, że powtórzymy, a nawet poprawimy osiągniecia z zeszłego sezonu. Pod moją nieobecność w okresie przygotowawczym dołączyliśmy do sztabu Bartosza Bielendę, przez co myślę, że jeszcze poprawiliśmy naszą strukturę przygotowania motorycznego – mówi 40-letni Argentyńczyk.

Drugim trenerem Jastrzębskiego Węgla pozostaje Leszek Dejewski, człowiek związany z tym klubem od 1983 roku. W nadchodzącym sezonie na ławce trenerskiej w roli asystenta zasiądzie także dotychczasowy statystyk klubu Bogdan Szczebak. Jego funkcję przejmie natomiast syn trenera Marcelo Mendeza, Juan.

– Jestem zaszczycony możliwością dołączenia do Jastrzębskiego Węgla, aktualnych mistrzów Polski i jednego z największych klubów w Europie. To zaszczyt być częścią drużyny z takimi zawodnikami i tak niesamowitym sztabem szkoleniowym. Jestem również podekscytowany możliwością poznania ludzi, którzy pracują w administracji klubu – mówi Juan Mendez, który obecnie jest też statystykiem w seniorskiej kadrze Argentyny, a wcześniej pracował w tej roli w kadrach młodzieżowych swojego kraju. Ponadto, prowadził jako pierwszy trener argentyński klub z niższej klasy rozgrywkowej Club San Fernando. Poza tym, w przeszłości sam był zawodnikiem, występując na pozycji libero m.in. w brazylijskiej ekstraklasie w klubie JF Vôlei.

Fizjoterapeutami Jastrzębskiego Węgla na sezon 2023/2024 pozostają: Bartosz Celadyn i Korneliusz Osman.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...
...
...
...