Autor:red, fot. Jastrzębski Węgiel
  31.08.2023 godz. 12:42

Marcelo Mendez z drugim złotym medalem w 2023 roku. Tym razem z reprezentacją


Brazyli 32 razy z rzędu wygrywała mistrzostwa Ameryki Południowej. Aż do tego roku, kiedy przegrała finałowy mecz z Argentyną prowadzoną przez Marcelo Mendeza i pięcioma graczami z PlusLigi. 

Wygrana Argentyny jest ogromną sensacją, ponieważ poprzednio zdarzyło się to w 1964 roku. W 28 kolejnych mistrzostwach najlepsza była Brazylia, która była organizatorem tegorocznej imprezy. W rozegranym w Recife finale Argentyńczycy prowadzeni przez trenera Mendeza pokonali gospodarzy 3:0 (25:19, 29:27, 25:22), zdobywając tytuł po raz drugi w historii. 

W składzie mistrzowskiego zespołu było wielu siatkarzy, których albo oglądaliśmy, albo będziemy oglądać na boiskach PlusLigi: Matias Sanchez, Joaquin Gallego (obaj Ślepsk Malow Suwałki), Nicolas Zerba (PSG Stal Nysa), Jan Martinez (Trefl Gdańsk), Manuel Armoa (Indykpol AZS Olsztyn), a także Ezequiel Palacios (kiedyś w Indykpolu AZS Olsztyn), Luciano Vicentin (BBTS Bielsko-Biała w TAURON 1. Lidze), Facundo Conte (PGE Skra Bełchatów), Santiago Danani (Aluron CMC Warta Zawiercie). 

W drużynie mistrzostw znaleźli się m.in. Alan Souza (nowy atakujący Indykpolu AZS - 19 pkt. w finale), Thales Hoss (nowy libero BOGDANKI LUK Lublin) oraz Nicolas Zerba. Na najlepszego zawodnika turnieju wybrano Luciano Vicentina.

ZMIANY W KLUBACH PLUSLIGI

Trzecie miejsce w mistrzostwach Ameryki Południowej zdobyła Kolumbia, a czwarte - Chile.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...
...
...