Autor:red, fot. volleyballworld.com
  24.08.2023 godz. 14:21

Słowenia pożegnała legendę. Z przeszłością w PlusLidze


Mitja Gasparini, słoweński siatkarz, oficjalnie zakończył karierę sportową. W przeszłości był m.in. zawodnikiem Jastrzębskiego Węgla.

Podczas rozegranego w czwartek sparingu Słowenii z Egiptem oficjalnie pożegnano 39-letniego atakującego. Gasparini miał udział we wszystkich sukcesach reprezentacji, m.in. dwa razy zostając wicemistrzem Europy. Jego pierwszym profesjonalnym klubem był ACH Volley Bled, z którego przeniósł się do Arisu Saloniki, a następnie do Jastrzębskiego Węgla. Wystąpił w 27 spotkaniach, zdobywając 392 punkty (14,5 na mecz), w tym aż 79 asów. Jastrzębianie zakończyli rozgrywki na siódmej pozycji, a Słoweniec trafił w nowym sezonie do Werony. Później grał w Korei, Francji (został mistrzem raju z Paris Volley) i Japonii. Trzy ostatnie lata spędził w ojczyźnie, a konkretnie w Calcicie Kamnik. 

W ubiegłym roku był w kadrze na mistrzostwa świata siatkarzy, których Słowenia była gospodarzem, razem z Polską. Zajęła czwarte miejsce, przegrywając spotkanie o brąz z Brazylią. W sumie w reprezentacji występował przez 19 lat, rozgrywając 221 spotkań. Obecnie prowadzi akademię siatkówki dla dzieci "Gaspa".

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...
...
...