Autor:redakcja
  18.07.2023 godz. 12:45

Jan Such: zero zaskoczenia


- Bez zaskoczenia - taka była reakcja Jana Sucha, olimpijczyka z Monachium, na nazwiska czternastu zawodników reprezentacji Polski powołanych przez trenera Nikolę Grbicia na finałowy turniej Ligi Narodów (VNL), który rozpocznie się 19 lipca w Gdańsku. I dodał: taki sam skład grałby u mnie.

- Nikola Grbić dał szansę w fazie interkontynentalnej każdemu wyróżniającemu się w sezonie ligowym zawodnikowi. Wszyscy mogli potwierdzić swoją przydatność, ale trener naszej reprezentacji miał swoje przemyślenia i ogłosił taki skład jaki ogłosił. Można  byłoby ewentualnie dyskutować co do drugiego rozrywającego. Może zamiast Grzegorza Łomacza należałoby postawić na Frabiana Drzyzgę? Ale takie rozważania zostawmy kibicom. Na pewno sympatycy siatkówki będą dyskutowali na ten temat - podsumował Jan Such, nasz Typer w sezonie PlusLigi, którego notowania na VNL w Gdańsku przedstawimy jutro.

W pierwszych spotkaniach w Gdańsku, których stawką będzie awans do półfinału zagrają: USA z Francją, Włochy z Argentyną, Japonia ze Słowenią i Polska z Brazylią.

Reprezentacja Polski na turniej finałowy Siatkarskiej Ligi Narodów:
Rozgrywający: Marcin Janusz, Grzegorz Łomacz
Atakujący: Bartosz Kurek, Łukasz Kaczmarek
Środkowi: Jakub Kochanowski, Mateusz Bieniek, Norbert Huber
Przyjmujący: Wilfredo Leon, Bartosz Bednorz, Aleksander Śliwka, Kamil Semeniuk, Tomasz Fornal
Libero: Paweł Zatorski, Jakub Popiwczak

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...
...
...