Autor:red, Fot. Jastrzębski Węgiel
  22.06.2023 godz. 23:56

Mistrz Polski ogłosił program przygotowań do sezonu


21 sierpnia siatkarze i sztab szkoleniowy mistrzów Polski powrócą do treningów, by rozpocząć przygotowania do nowego sezonu. Okres przygotowawczy Jastrzębskiego Węgla potrwa dokładnie osiem tygodni.

Trener Marcelo Mendez wraz ze swoimi współpracownikami zarządził start przygotowań do sezonu 2023/2024 na 21 sierpnia. Wiadomo już, że w inauguracyjnych zajęciach zabraknie reprezentantów krajów zaangażowanych w przygotowania do mistrzostw Europy (28 sierpnia - 16 września) oraz kwalifikacji olimpijskich (30 września - 8 października). Nie będzie też pierwszego szkoleniowca, który prowadzi także kadrę narodową Argentyny. Pod jego nieobecność siatkarze będą ćiczyć pod kierunkiem asystentów Mendeza. Tradycyjnie już w miejsce kadrowiczów do treningów z pierwszym zespołem dołączeni zostaną adepci Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla.

W planie przygotowań Jastrzębskiego Węgla są między innymi treningi na własnych obiektach, sparingi, a także udział w turniejach towarzyskich.

Będziemy korzystać z obiektów miejskich: basenu, hali oraz boiska do siatkówki plażowej – precyzuje Leszek Dejewski, drugi trener Jastrzębskiego Węgla.

A propos siatkówki plażowej. Zanim rozpocznie się okres przygotowawczy do ligi mistrzowie Polski zaprezentują się jeszcze podczas Letniej Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki na piasku, która ma się odbyć także w sierpniu.

Jastrzębski Węgiel zainauguruje rozgrywki nowego sezonu 21 października, wyjazdowym meczem ze Stalą Nysa. Miesiąc później mistrzowie kraju wystartują w kolejnej edycji Ligi Mistrzów, a swoich grupowych rywali poznają w losowaniu 19 lipca.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...
...
...
...