Autor:https://www.indykpolazs.pl, redakcja
  01.06.2023 godz. 22:33

Nicolas Szerszeń nowym zawodnikiem Indykpolu AZS Olsztyn


Mimo, że urodził się we Francji, to od kilku lat występuje w PlusLidze na polskiej licencji. Nicolas Szerszeń został nowym zawodnikiem Indykpolu AZS Olsztyn.

Szerszeń urodził się 31 grudnia 1996 roku we francuskim Poissy. Pierwsze kroki w siatkówce stawiał pod okiem swojego ojca Jacka Szerszenia – byłego siatkarza m.in. Resovii Rzeszów i Hutnika Kraków, który w 1991 roku wyjechał do Francji. Jego pierwszym klubem był podparyski Conflans Andresy Jouy VB.

W 2015 roku zdobył srebrny medal WEVZA jako reprezentant Francji. Następnie przez trzy lata występował w Lidze NCAA, w barwach Ohio State University.  Dwukrotnie zdobył złoty medal rozgrywek (2016, 2017), będąc także MVP Final Six (2017). Rok później wrócił do Europy, debiutując na boiskach PlusLigi. Siatkarza mogliśmy oglądać w Asseco Resovii Rzeszów (2018-2019 i 2020-2022), Ślepsku Malow Suwałki (2019-2020, I miejsce w rankingu zagrywających), a ostatnie dwa sezony spędził w LUK-u Lublin.

Nowy sezon to czas na zmiany. Nicolas Szerszeń zmienia Lublin na stolicę Warmii i Mazur, dołączając do Indykpolu AZS Olsztyn!

To bardzo fajne uczucie móc dołączyć do Indykpolu AZS Olsztyn! Jest tutaj bardzo dobry trener i wydaje mi się, że będziemy mieć bardzo fajną drużynę. Z niektórymi zawodnikami już wcześniej miałem okazję grać, np. z Joshua Tuanigą. Obecnie jestem w Kalifornii i już rozpocząłem pracę, aby przyjechać do Olsztyna w dobrej formie. Chcemy osiągnąć jak najlepsze cele w nowym sezonie! – powiedział zawodnik.

Szerszeń urodził się we Francji, jednak pochodzi z Polskiej rodziny. Zawodnik w wywiadach wielokrotnie wspominał, że bardziej czuje się Polakiem niż Francuzem. 20 grudnia 2019 rokudostał od FIVB zgodę na zmianę federacji macierzystej z francuskiej na polską – dzięki temu w rozgrywkach PlusLigi występuje na polskiej licencji.

Cieszę się, że Nicolas do nas dołącza. Mimo, że jest to młody zawodnik, to jest już bardzo doświadczony. Nasza drużyna będzie bardzo młoda, a obycie boiskowe Nicolasa, w wielu momentach będzie decydowało o obliczu spotkaniach. Charakteryzuje go bardzo mocna i regularna zagrywka – powiedział Marcin Mierzejewski, asystent trenera Indykpolu AZS Olsztyn.

Prezentacja nowego zawodnika w barwach Indykpolu AZS Olsztyn odbyła się w wyjątkowym miejscu – salonie olsztyńskiego Koncesjonera marek Renault i Dacia – Renault Alcar. Od sezonu 2023/2024 obie marki łączą siły. Alcar, dealer Renault i Dacia z Olsztyna dołącza do „Zielonej Armii”, zapewniając siatkarzom i sztabowi bezpiecznie i komfortowe samochody na potrzeby klubowe.

Jestem bardzo zadowolony z podpisania trzyletniej umowy z naszym nowym Partnerem motoryzacyjnym. Pozyskaliśmy do współpracy kolejną firmę z naszego regionu. Dzięki takim firmom jak Renault Alcar, siatkarze mogą się skupiać wyłącznie na treningach i meczach. Zawodnicy Indykpolu AZS Olsztyn będą mogli w bezpiecznych i komfortowych warunkach, poruszać się po Olsztynie i okolicach – mówi Tomasz Jankowski, Prezes Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM SA w Olsztynie.

– Dla nas to pewnego rodzaju ukoronowanie zaangażowania marki w olsztyński sport. Indykpol AZS Olsztyn to najbardziej utytułowany klub w naszym mieście.  Siatkarze będą mogli jeździć komfortowymi samochodami Renault Austral, których premiera odbyła się w pierwszym kwartale bieżącego roku. Ekonomiczna jazda i duża przestrzeń – to cechuje nowe samochody Renault Austral – stwierdził Marcin Osiak, specjalista ds. marketingu Alcar Renault.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...
...
...