Autor:Kamil Składowski
  01.06.2023 godz. 19:57

Mamy drużynę sezonu PlusLigi 2022/2023 według redakcji portalu plusliga.pl


W pierwszym składzie mamy aż czterech graczy mistrzów Polski, dwóch wicemistrzów i gracza Asseco Resovii. W naszych wyborach wspierał nas były selekcjoner reprezentacji Polski Ireneusz Mazur, który w kilku sytuacjach postawił na swoim i przekonał nas do drobnych zmian. Oto nasi wybrańcy.

Na początku pragniemy wyjaśnić, że w naszym głosowaniu kierowaliśmy się przede wszystkim dokonaniami w rozgrywkach PlusLigi, ze szczególnym uwzględnieniem tych graczy, którzy najlepiej spisywali się w kluczowych momentach sezonu. Poza czternastką meczową wybraliśmy także po jednym dodatkowym siatkarzu z każdej pozycji, dodając kategorię wyróżnieni. Łącznie wyselekcjonowaliśmy 19 najlepszych - naszym zdaniem - graczy w sezonie 2022/2023.

MVP sezonu wybraliśmy jednogłośnie Tomasza Fornala z Jastrzębskiego Węgla. Obok niego do drużyny sezonu trafili jeszcze jego klubowi koledzy – Stephen Boyer, Benjamin Toniutti, Jakub Popiwczak i Jurij Gladyr jako rezerwowy.


Z drużyny wicemistrzów Polski wyróżniliśmy Aleksandra Śliwkę (naszym zdaniem prawdziwy mentalny lider drużyny) i niewiarygodnego środkowego Davida Smitha (najlepszy obcokrajowiec sezonu na Gali PLS), wśród rezerwowych znalazło się miejsce dla Marcina Janusza (trener Mazur nalegał, by Janusz był w pierwszym składzie, ale zgodził się w końcu z naszymi argumentami), Bartosza Bednorza (trener bardzo nalegał!), Dmytro Paszyckiego i Eryka Shoji’ego, z kolei wśród wyróżnionych znalazł się Łukasz Kaczmarek.

Warto też zwrócić uwagę na bardzo dobry sezon Jakuba Kochanowskiego z Asseco Resovii (najwięcej bloków w sezonie - 94), a także stabilną grę Macieja Muzaja i przebłyski siatkarskiego geniuszu Toreya DeFalco.

Trener Mazur przekonał nas, że w czołowej dziewiętnastce musi się jeszcze znaleźć miejsce dla Artura Szalpuka, Mateusza Bieńka i Fabiana Drzyzgi. W sumie w „19” mamy aż jedenastu polskich graczy i ośmiu obcokrajowców.

Tutaj drużyna rundy zasadniczej wg. redakcji plusliga.pl

 

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...
...
...