Autor:Informacja prasowa
  26.05.2023 godz. 14:13

Plus uhonorowany za 25 lat wspierania Polskiej Siatkówki: Diament Polskiej Ligi Siatkówki i tablica pamiątkowa w Alei Gwiazd Siatkówki


Ćwierć wieku trwa już współpraca operatora sieci Plus z Polską Siatkówką. To „złoty czas” naszych siatkarskich reprezentacji, a Plus był razem z nimi w najważniejszych momentach. Wspólnie z milionami polskich kibiców świętowaliśmy medale zdobywane na najważniejszych imprezach międzynarodowych: mistrzostwach Świata, mistrzostwach Europy, finałach Ligi Światowej i Pucharu Świata Mężczyzn. Z okazji jubileuszu 25-lecia został uhonorowany dwoma cennymi wyróżnieniami: w Katowicach w Alei Gwiazd Siatkówki odsłonięta została tablica upamiętniająca jubileusz 25-lecia współpracy Plusa z Polską Siatkówką, a na Gali Polskiej Siatkówki Plus otrzymał Diament Polskiej Ligi Siatkówki.

Plus i siatkówka to wręcz synonim. Angażując się we wsparcie finansowe siatkówki, udało się - m.in. wraz z Telewizją Polsat – zbudować z tej dyscypliny nowy sport narodowy Polaków i nie bez powodów zagraniczni kibicie mawiają o naszym kraju Volley-land – Poland. Wielkim sukcesem jest stworzenie z siatkówki dyscypliny, którą oglądają całe rodziny, sportu bezpiecznego, kojarzącego się z jednej strony ze świetną zabawą i rozrywką, a z drugiej z sukcesami na skalę międzynarodową.

Trwające 25 lat zaangażowanie Plusa w Polską Siatkówkę zostało w czwartek 25 maja uhonorowane specjalną tablicą pamiątkową w Alei Gwiazd Siatkówki. Aleja Gwiazd Siatkówki przy al. Korfantego w Katowicach została uroczyście otwarta w maju 2017 r. Wyróżnia ją unikalna, pamiątkowa ławeczka, na której znajduje się replika zdobytego przez reprezentację Polski w katowickim Spodku Pucharu Mistrzostw Świata z 2014 r, tablice z odbiciem swoich dłoni odsłaniały tam najwybitniejsze postacie siatkarskiego świata, a od tego roku swoje miejsce znalazł tam również Plus.

Dwa dni wcześniej, we worek 23 maja, Plus został wyróżniony również na Gali Polskiej Siatkówki - za wieloletnią współpracę i zaangażowanie w rozwój polskiej siatkówki Plus został uhonorowany Diamentem Polskiej Ligi Siatkówki.

– Aż trudno uwierzyć, że to już 25 lat naszej współpracy. Gdy Plus związał się z siatkówką, topowym telefonem komórkowym była Nokia model 5110 i cieszyliśmy, że możemy rozmawiać i sms-ować, ale o korzystaniu z internetu mobilnego nikt nawet nie marzył. To najlepiej pokazuje, ile czasu upłynęło i jak trwałą i owocną relację udało się stworzyć między nami i Polską Siatkówką – powiedział Mirosław Błaszczyk, Prezes Zarządu Polkomtelu, operatora sieci Plus. – Za siatkówkę czujemy się odpowiedzialni, a otrzymane wyróżnienie są dla Plusa powodem do dumy. Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w dynamicznym rozwoju tej dyscypliny sportowej i głęboko wierzę, że nasza współpraca przyczyni się do kolejnych jej sukcesów.

– Uważam, że Aleja Gwiazd Siatkówki to miejsce i okazja jak najbardziej trafne dla upamiętnienia 25 lat naszej współpracy z Plusem, podobnie jak zasłużony jest Diament PLS – mówi Sebastian Świderski, Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej. – Mam do tego stosunek dość szczególny, bo pamiętam początek współpracy z Plusem z jeszcze z perspektywy zawodnika. Pamiętam rodzący się w Polsce boom na siatkówkę. To wszystko, co dziś mamy, nie stało się samo z siebie – potrzebna była praca na wielu poziomach: nas na boiskach, organizatorów imprez, ludzi z wizją, wielu przychylnych nam osób i, co bardzo ważne, wspierających nas wiernie sponsorów z sercem do tego sportu – właśnie takich jak Plus, i z takim wsparciem możemy iść jeszcze dalej i sięgać po kolejne najwyższe trofea.

– W zawodowym sporcie, jak i w biznesie, bardzo ważne są projekty długofalowe – mówi Artur Popko, prezes Polskiej Ligi Siatkówki. – Nasza współpraca z Polkomtelem, operatorem Sieci „Plus”, to właśnie modelowy przykład tak udanego związku organizacji sportowej z biznesem. Jesteśmy niezwykle wdzięczni naszemu sponsorowi za stałość we wspieraniu polskiej ligowej siatkówki przez te wszystkie lata. Obecne sukcesy naszych zespołów w Europie to także zasługa naszych najwierniejszych i najważniejszych partnerów, jak Plusa, i powód do wspólnej radości.

Sieć Plus jest związana z Polską Siatkówką od 1998 roku, będąc w tym czasie między innymi Głównym Sponsorem Reprezentacji Polski Kobiet i Mężczyzn oraz tytularnym sponsorem polskiej PlusLigi i sponsorem Ligi Siatkówki Kobiet. W tym czasie wszystkie nasze reprezentacje narodowe (mężczyzn i kobiet seniorów, juniorów i kadetów) zdobyły na najróżniejszych turniejach łącznie aż 91 medali: 35 złotych, 27 srebrnych i 29 brązowych. Plus był z naszymi siatkarzami i siatkarkami w najważniejszych momentach i wspólnie cieszyliśmy sukcesami:

    •    dwa złote medale mistrzostw Świata reprezentacji mężczyzn w 2014 r. i 2018 r,
    •    dwa srebrne medale mistrzostw Świata reprezentacji mężczyzn w 2006 r. i 2022 r,
    •    złoty medal mistrzostw Europy mężczyzn w 2009 r,
    •    trzy brązowe medale mistrzostw Europy mężczyzn w 2011 r, 2019 r. i 2021 r,
    •    dwa srebrne medale Pucharu Świata Mężczyzn w 2011 r. i 2019 r,
    •    brązowy medal Pucharu Świata Mężczyzn w 2015 r,
    •    złoty medal mężczyzn w Lidze Światowej w 2012 r,
    •    brązowy medal mężczyzn w Lidze Światowej w 2011 r,
    •    srebrny medal mężczyzn w Lidze Narodów w 2021 r,
    •    dwa brązowe medale mężczyzn w Lidze Narodów w 2019 r. i 2022 r,
    •    dwa złote medale mistrzostw Europy kobiet w 2003 r. i 2005 r,
    •    brązowy medal mistrzostw Europy kobiet w 2009 r,
    •    pięciokrotny udział reprezentacji mężczyzn w igrzyskach olimpijskich w 2004 r, 2008 r, 2012 r, 2016 r. i 2020 r.
    •    udział reprezentacji kobiet w igrzyskach olimpijskich w 2008 r.

Z udziałem Plusa, jako sponsora, odbywały się również w Polsce największe siatkarskie turnieje: cztery finały Ligi Światowej, dwukrotnie mistrzostwa Europy kobiet, trzykrotnie mistrzostwa Europy mężczyzn, dwukrotnie mistrzostwa Świata mężczyzn oraz mistrzostwa Świata kobiet.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...
...
...