Autor:red
  23.05.2023 godz. 20:00

Diamenty PLS dla Polkomtela, Grupy Azoty Zakładów Chemicznych „Police” oraz Jastrzębskiej Spółki Węglowej


Nie byłoby wielkiej siatkówki bez pieniędzy i wsparcia ze strony znaczących polskich koncernów. Czując odpowiedzialność społeczną biznesu szefowie wielu firm i spółek chcą budować wielkie polskie ligowe kluby.

W trakcie wtorkowej gali nagrodzono trzech wielkich mecenasów polskiej ligowej siatkówki – Polkomtela, czyli operatora sieci Plus oraz Grupę Azoty Zakłady Chemiczne Police i Jastrzębską Spółkę Węglową.

Polkomtel Sp. z o.o.

Polkomtel Sp. z o.o. to wiodący operator telekomunikacyjny w Polsce, świadczący usługi pod marką Plus. Jest liderem technologii 5G korzystającym z najnowocześniejszych rozwiązań telekomunikacyjnych w rozwijaniu usług dla swoich klientów. Jest częścią Grupy Polsat Plus, największej grupy medialno-telekomunikacyjnej w Polsce dostarczającej swoim klientom łącznie ponad 20 mln usług telefonii komórkowej, płatnej telewizji i dostępu do Internetu. Od wielu lat związany z Polską Siatkówką i Polską Ligą Siatkówki. Jest tytularnym sponsorem rozgrywek PlusLigi.

Grupa Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A.

Grupa Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A. od ponad pięćdziesięciu lat jest największym producentem nawozów wieloskładnikowych w kraju. Jeszcze jako Zakłady Chemiczne Police w roku 2005 zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych, gdzie obecnie jest uczestnikiem indeksów WIG-CHEMIA, WIG, WIG-Poland. W sierpniu 2011 r. spółka weszła w skład największej polskiej grupy chemicznej i kluczowej grupy kapitałowej branży nawozowo-chemicznej w Europie – Grupy Azoty. Od samego początku istnienia klubu firma jest bardzo mocno związana z budową wielkiej siatkówki.

Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

Grupa Kapitałowa JSW jest największym producentem wysokiej jakości węgla koksowego hard w Unii Europejskiej i jednym z wiodących producentów koksu używanego do wytopu stali. Produkcja i sprzedaż węgla koksowego oraz produkcja, sprzedaż koksu i węglopochodnych stanowią podstawową działalność Grupy JSW. Jastrzębska Spółka Węglowa S.A. została utworzona 1 kwietnia 1993 roku. W jej skład weszło siedem samodzielnie funkcjonujących przedsiębiorstw górniczych, które przekształcono w jednoosobową spółkę Skarbu Państwa. 6 lipca 2011 roku debiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Od lat związana z jastrzębską siatkówką, która w tym roku świętuje trzeci mistrzowski tytuł w PlusLidze. 

...
...
...
...
...