Autor:skra.pl, redakcja
  19.05.2023 godz. 22:39

Mateusz Bieniek opuszcza PGE Skrę Bełchatów


Środkowy Mateusz Bieniek po sezonie 2022/2023 opuszcza PGE Skrę Bełchatów - poinformował klub.

Mateusz Bieniek swoją siatkarską przygodę rozpoczynał w Norwidzie Częstochowa. Jego pierwszym klubem seniorskim był Effector Kielce, skąd trafił do ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Tam wywalczył dwa mistrzostwa Polski i dwa Puchary Polski. W 2019 r. wyjechał do Włoch – do zespołu Cucine Lube Civitanova. Przed sezonem 2020/2021 na zasadzie wypożyczenia dołączył do PGE Skry i przez kolejne trzy lata grał w zespole z Bełchatowa.

Jako reprezentant kraju Mateusz Bieniek zdobył złoty i srebrny medal mistrzostw świata, srebrny i brązowy medal Ligi Narodów oraz dwa brązowe medale mistrzostw Europy. W 2022 r. zajął z PGE Skrą czwarte miejsce w rozgrywkach PlusLigi i dotarł do półfinału Pucharu CEV. W głosowaniu trenerów, dziennikarzy i ekspertów zorganizowanym przez "Przegląd Sportowy" został wybrany do "Drużyny marzeń" PlusLigi sezonu 2021/2022. Wybrany został najlepszym środkowym turnieju finałowego Ligi Narodów, zgarnął indywidualną nagrodę dla najlepszego blokującego mistrzostw świata, zwyciężył w konkursie na Sportowca Roku 2022 w województwie łódzkim organizowanym przez "Dziennik Łódzki".

Po sezonie 2022/2023 Mateusz Bieniek odchodzi z zespołu z Bełchatowa. W tym czasie zagrał w PGE Skrze w 90 meczach ligowych, w których zdobył 1038 punktów.

Mateuszu, dziękujemy za reprezentowanie żółto-czarnych barw i życzymy powodzenia w dalszej karierze! - czytamy na stronie internetowej bełchatowskiego klubu.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...
...
...