Autor:redakcja
  03.04.2023 godz. 10:29

Jan Such o sezonie zasadniczym PlusLigi


- PlusLiga, obecnie najsilniejsza europejska liga w męskiej siatkówce, może być dumna ze zwycięzcy sezonu zasadniczego. Asseco Resovia Rzeszów dobrą grą zasłużyła na pierwsze miejsce - mówi Jan Such, olimpijczyk z Monachium, w przeszłości trener czołowych klubów naszej ligi i nasz typer.

Such podsumowuje pierwszą części rozgrywek, w której jest również ściągawka dla trenera Nikoli Grbicia przed powołaniami do kadry.

Zasłużony zwycięzca sezonu zasadniczego

- Asseco Resovia Rzeszów jak najbardziej zasłużyła sobie na pozycję lidera przed play-offami. Przez cały sezon, poza nielicznymi wahnięciami formy, utrzymała wysoki poziom gry. Tak jak przed kilka ostatnich sezonów krytykowałem szefów klubu za politykę transferową, tak teraz trzeba ich mocno pochwalić. Kontrakty podpisywali z głową. Skład zespołu jest zbilansowany bez nadmiaru graczy na tej samej pozycji. Wszystko wskazuje, że szkielet zespołu zostanie zachowany na przyszły sezon, co pozwala przypuszczać, że rzeszowianie będą kontynuowali wysoki poziom gry.

Polak potrafi

- Polak potrafi – wiele razy w trakcie sezonu powtarzałem te słowa i można je przytoczyć również na zakończenie sezonu zasadniczego. W czołowej ósemce sezonu zasadniczego są trzy kluby, które prowadzą polscy trenerzy: Aluron CMC Warta Zawiercie (Michał Winiarski), Projekt Warszawa (Piotr Graban) i PSG Stal Nysa (Daniel Pliński). Ślepsk Malow Suwałki z Dominikiem Kwapisiewiczem był w stawce klubów, które znalazły się w ćwierćfinale TAURON Pucharu Polski i do końca walczył o play-offy.

Ściągawka dla Grbicia

- Fabian Drzyzga, Marcin Janusz. To może być taki duet jak swego czasu tworzyli Paweł Zagumny z Fabianem Drzyzgą

- Łukasz Kaczmarek jest doświadczonym atakującym, nie pęka w trudnych sytuacjach. Karol Butryn ma świetny sezon w Indykpolu AZS Olsztyn i wniósł duży wkład w grę tego zespołu.

- Mateusz Bieniek, Norbert Huber byliby podstawową parą. Karol Kłos ma ogromne doświadczenie i świetny blok. Mateusz Poręba to środkowy z ogromną przyszłością

- Bartosz Bednorz, Tomasz Fornal, Bartosz Kwolek, Aleksander Śliwka - czwórka doskonale ograna i doświadczona zarówno w bojach krajowych jak i zagranicznych. Trener Nikola Grbić ma ogromny wybór świetnych zawodników na tej pozycji.

- Jakub Popiwczak, Paweł Zatorski – pewna dwójka naszych libero. Pierwszy z nich świetny w obronie, drugi w przyjęciu,

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...
...
...