Autor:redakcja
  29.03.2023 godz. 11:09

Drużyna 29. kolejki PlusLigi


Na kolejkę przed końcem fazy zasadniczej PlusLigi poznaliśmy drużyny, które zakwalifikowały się do fazy play-off. Najdramatyczniejszy przebieg miał mecz w Warszawie, gdzie Projekt przedłużył do 13 zwycięską serię. Okazało się, że punkt wywalczony przez PSG Stal Nysa zapewnił jej ósmą pozycję.

Spotkanie na Torwarze było dziwne, bo w każdym z pięciu setów widzieliśmy zdecydowaną dominację jednej drużyny. Projekt wygrał, bo miał świetnych zmienników. Jeden z nich - Jurij Semeniuk - był na boisku tylko w dwóch ostatnich partiach, lecz zasłużył na znalezienie się drużynie 29. kolejki, bo w tym czasie miał aż siedem punktowych bloków, walnie przyczyniając się do wygranej swojego zespołu. Oprócz reprezentanta Ukrainy wyróżniliśmy libero Damiana Wojtaszka, wybranego MVP meczu i rozgrywającego Jana Firleja. W PSG Stali bardzo dobrze spisał się Wassim Ben Tara, ale konkurencja wśród atakujących była tak duża, że zabrakło dla niego miejsca wśród najlepszych.

Przypomnijmy, że przed rozpoczęciem kolejki cztery kluby miały jeszcze szanse na zajęcie ósmej pozycji i grę o medale. Jako pierwszy ubył z tego grona Ślepsk Malow Suwałki, przegrywając z Aluronem CMC Wartą Zawiercie. W zwycięskim zespole znakomicie zaprezentował się Miguel Rodrigues Tavares. Portugalski rozgrywający nie dość, że dobrze kierował drużyną na boisku, to jeszcze zdobył aż osiem punktów: po trzy zagrywką i blokiem i dwa po atakach. W Aluronie CMC Warcie świetnie spisali się też środkowy Krzysztof Rejno, który skończył wszystkie dziewięć ataków, a także lider drużyny Uros Kovacević.

Indykpol AZS Olsztyn rozwiał marzenia PGE Skry Bełchatów o play-off, w czym wielki udział mieli Taylor Averill, doskonale serwujący, oraz Karol Butryn, wybrany na najlepszego gracza meczu. Dzielnie walczący LUK Lublin pokonał na wyjeździe Cuprum Lubin, a oprócz Wojciecha Włodarczyka, MVP spotkania, na nominację do drużyny kolejki zasłużył też środkowy Konrad Stajer, który zakończył grę z bilansem plus 10, na co m.in. złożyły się cztery punktowe bloki.

W meczu na szczycie Asseco Resovia Rzeszów pokonała Trefla Gdańsk, mając najlepszego zawodnika w osobie Macieja Muzaja (26 punktów, pięć bloków). Inny reprezentant Polski - Bartosz Bednorz - błyszczał w rywalizacji Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle z GKS-em Katowice. Jego statystyki są imponujące: 21 punktów, pięć asów, 67 proc. skuteczności w ataku i 63 proc. pozytywnego przyjęcia. Kolejnym przyjmującym, który trafił do naszego zestawienia jest Trevor Clevenot, MVP spotkania Jastrzębskiego Węgla z Cerradem Eneą Czarnymi w Radomiu. Mistrz olimpijski zdobył 19 punktów, mając 67-procentową skuteczność w ofensywie i trzy punktowe zagrywki.

Drużynę przedostatniej kolejki fazy zasadniczej uzupełnia Dmytro Kanajew, libero Barkomu Każany Lwów, który pierwszy sezon w PLusLidze zakończył wygraną z BBTS-em Bielsko-Biała.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...
...
...